şükela:  tümü | bugün
  • vucudun fazla miktarda almis oldugu; kalsiyum, kirec, ve bilimum kimyasal posanin bobrekte olusturdugu kristal parcaciklarin, yirtilasi bir agri ile once idrar torbasi ve ardindan da sidik borusu vasitasi ile vucuttan atilmasi. dogum sancisindan sonra, insanogluna en cok bir yerlerinin yirtildigi ve koptugu hissini veren, adami imana getiren; dayanilmaz acilar zinciri. siz siz olun "bol bol su icin, bira da olabilir ama o da gobek yapiyor".
  • 1,5 yıl önce beni ağrılarla delirten 6.1 mm lik bir taş artık yok ve farketmeden düşürmem (boru değil; 6.1 mm) imkansız. bu durumda eriyerek de düşebileceğini öğrenmiş oluyoruz.
  • karşınızdakine sinir olduğunuz bir durumda o insana bunu ima etmeye çalışırken (bkz: taş atmak) sakarlığınızın tuttması ve eyleminizin tamamlanamaması.
  • illakide vucuttan dushmesi gerekmez taslarin. mesela domino oynarken masadanda dushurebilirsiniz. (bkz: sasirtici ama gercek)
  • feci bir seydir. bir kadin-dogum uzmaninin ifadesiyle "dogum yaptim, yaptirdim, tas da düsürdüm, rahatlikla soyleyebilirim ki, tas düsürmek, dogum sancisindan beter bir seydir"
  • az su içen insanlarda da görülebilen bir hastalıktır. taşı düşüremediğiniz zaman laserle kırmaya çalışıyorlar ama ne kırmak üç bin küsür kere böbreğinize makinayla vuruyorlar. bunu yaşayabilen kadın için normal doğumun çok kolay bişey olduğunu söyler doktorlar.
  • joleli saclar ve elde araba anahtari ile etiler civarinda bir bara gidip gece icin ta$ tabir edilen hatunlardan du$urmek.
  • semptomlarindan biri de bel agrisi olan, adami surunduren ama oldurmeyen olayin adi.
    (bkz: allah dusmanimin basina vermesin.)
  • sanki boyle birileri gece vucudunuza girmis de bobrekten penisin ucuna kadar plastik bir boru yerlestirmis, etrafina da dikenli telle kaplamis ve uzaktan kumanda ile boruyu kendi etrafinda ceviriyorlar usul usul ve durmaksizin. tas dusurmek anca bu allahin belasi agriyla tanimlanabilir.
  • kesin teshis konmamis olsa da bu gece gecirdigim agri.
    yillarca dis agrisi cekmis biri olmama ragmen boyle bir agriyla ilk kez tanisiyorum.
    isin en ilginc tarafi 4 saat boyunca maymuna donmem, elime gecen demirleri bukmeye calismam, agrinin bir anda insani yerinde ziplama psikozuna sokmasi veya yere yatirmasi degil , ilginc olan gectigi andi ;
    doktorun istedigi idrar ornegini verebilmek icin tuvalete gittim, dondum.
    yataga serildim bir anda. bir usume, titreme geldi. dogruldum , "gecti" dedim. 2 dakika sonra ayaga kalkmis ve tamamen normale donmustum. etrafta espri yaparak zipliyordum, zerre agrim kalmamisti.