şükela:  tümü | bugün
 • cunda adasında şehir merkezinin en güzel yerinde kuşlarla dost, muhabbete güdüleyen salaş ve şirin ortam...
 • milli piyango almadan önce mutlaka ugranip bir cay icilesi mekan *
 • kurşun yarası'nda ve fatma girik - kadir inanır'lı 1973 yapımı kurban filminde bol bol görünen mekan.
 • ayvalıkta olduğumuz zaman maç seyretmeye gidilen, binası rumlardan kalma kahve.
 • ayvalık’ın cunda adası’nda bulunan taş kahve, yaz kış hep aynı serinlikte olmasıyla ünlüdür. adanın en işlek sahil yolu üzerinde, kendisini çevreleyen balık lokantalarının arasında, beyaz taştan duvarları ve geniş camlı pencereleriyle büyük bir azametle yükselir. kapısından içeri girip yüksek tavanlı taş kahve’nin kokusunu içine çektiğinizde, kahvehanenin kendine has ruhu sizi sarar. taş kahve ağırbaşlıdır, gururludur; yıllardır pek çok şeye göğüs germiştir ve siz gelip geçtikten sonra da var olmaya devam edecektir. taş kahve’nin tahta masalarında o lezzetli kahvesinin tadı dilinizden kanınıza akarken, bu gurur da sizi ele geçirir. kahveniz bitip, gitme zamanınız geldiğinde, hemen karşınızdaki denize bu gururla başınız dik bakarsınız.
 • eski zamanin ta$ kahvesi kalmami$ pek, en azindan bu gidi$te ben ne yazik ki ayni tadi alamadim, oranin yoresel bir kitlesi vardi, iceride oturan, sohbet eden ve iceriyi dumana bogan, surekli bir sohbet olurdu iceride, simdi baktigimda ise sahil kisimindan yer kapatmislar, sahilde oturan insanlar da var, ta$ kahve ise oldugu gibi di$ masalarinda dolup ta$an insanlar, piyasa yapan gencler, yoreliler el ayak cekmi$ler sanki ufaktan..

  me$hur turk kahvelerinin tadini bozmu$lar, caylari hala lezzetli, bardaklarca icilse de rahatsiz etmez oyle guzel ve taze.

  kalabaliga yetisemeyen personel sebebiyle hizmet kalitesi de bozulmus durumda.
 • cunda adasına yolu düşenlerin kahve içmeden dönmemesi gereken mekan.

  hayatımda içtiğim en güzel türk kahvelerinden birini sunmuştur bana,cunda'nın soğuk insanları ve atmosferindeki tek sıcak mekandır ayrıca.
 • kahve istediğinizde sahibi "ne marka?" diye sorarsa bilin ki "şekerli mi olsun nasıl olsun?" diye soruyordur. apışıp kalmayın diye diyorum.
 • gidildiğinde damla sakızlı türk kahvesi içilmelidir. kaçırmayın derim. cunda'yı * cunda yapan şeylerden biridir taş kahve. sonra da ayvalık'a motorla geçin, keyfini çıkarın. cunda'da olmanın, taş kahve'de oturuyor olmanın, kısacası ayvalık'ın.
 • balıkkesir ilçesine bağlı alibey adası yada cunda adasında çayı kahve seven insanların buluştuğu sıcak bir mekandır.cunda adasının sembolü diyebiliriz.özellikle mimari yapısı ve inşaası taş ustalıgını görmeye değer özelliktedir.taş kahvede yapılan sabah kahvaltılarında ayrı bir güzelliği var. akşam oluncada adeta halkı orda buluşturan bir yerdir.bu güzel atmofer karşında insan etkilenmemek mümkün değil.eğer bir gün yolunuz düşerse canınız sevdiklerinizle muhabbet,oyun vs gibi şeyler isterse şiddetle tavsiye edebilceğim bir yerdir.