şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vicdansız olmaktır aslında. merhametin uğramadığı kalpleri tarif için kullanılan bir niteleme.
  • g.t ister. o kalp önce bi paramparça olacak cayır cayır yanacak sonra bir lav gibi sönerek katılaşıp en son taşlaşacak.

bütün bunlar olduktan sonra hala hayattaysaniz tebrikler taş gibi bir kalbiniz oldu.
  • zor olunur.
    ama buyuk yanlışını gordugunuz kisileri tek kalemde silebilme ozgurlugu guzeldir. ya da dogrularinizi rahatlikla dile getirebilmek.
  • el şeyini yemeyen kendi şeyi miydi yaa o bir laf vardı sözlükte popi midir pipi midir neyse.
    o hesap işte bu taş kalpliyimciler.

bebişlerim toplanın size bir şey diyeceğim.
    o taş sandığınız aslında kalbiniz değil. sadece beğenmediğiniz karşı cinslere karşı beyninizin salgıladığı bir hormon.

kendi cinsinize pek bir şey salgılamaz genelde. keza kadınlar ve erkekler kendi cinsini pek sklemez.
    ben mesela sklemem.
    zaten aslına bakarsanız ben komple sklemiyorum. bihhtımm ulan ülkenin kadın nüfusu memuru gibiyim lan. hepsi mi etrafımda olur yeter lan.
  • kalpsiz olmaktan iyidir.
  • insana allahı bile sorgulatir böyle insanlar.
  • kalbinin olması sadece varoluşundan dolayı olsa da olmaması tanrıyla olan bağısının farklı olduğunu gösterecek kadar da iç içedir aslında bazen olmak istediğim bazen de vicdanıma yenik düşerek yaşadığım hede. kalbiniz taş ise vazgeçilmeyensimiz işimizde başarılısınızdır her ne kadar iq gerekli oldada eq ile yaşayan insanların bunu başarması her zaman zor olmuştur.
    taş kalpli biri olursam oluşacak olan kişinin çok köyü olacağını bilsem de bu günden sonra taş kalbi koyacağım yerine. nasıl olsa insanlar dinlemeden anlamadan kendi gördüklerine kendi yorumlarıyla yaklaşacağından neyi neden yaptığının bi manası zaten olmayacaktır sen bunu biliyorsan gerisi teferruat olduğu işte.
    vicdanla yaklaşılan her olayın ardını sorgularken herkesin günahından haberimiz olurken kimsenin tövbesini bilmiyoruz diye yaklaşırken şimdi koy bi tarafına deme zamanı anlaşılan
    nasıl olsa herkes bildiğini yapacağından senin zaten bir önemin olmadığıdır
    alayınızın amına koyımla başlayan süreç taş kalpli olmanın başlangıç noktasıdır.
  • benimki çamur sanırım... panik anında çok soğuk kanlı ve taş kalpli kararlar verebiliyorum. ama sevdiklerime karşı kedi gibiyim.