şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy mango'nun yan sokağında konumlanmış göz alıcı tabelasıyla kendini farkettiren sanat, tasarım, dekorasyon ve mimari alanında kitaplara sahip bir kafe-kitapçı.

ben geçen hafta tesadüfen keşfetsem de, kendileri 2013'ün son demlerinden beri oradalarmış. kitapları almak da şart değil ayrıca; zira kahvenizi, çayınızı yudumlarken kitaplara dalabiliyorsunuz. türlü türlü kahve ve çay, atıştırmalık, pizza ve tatlıları var. bazılarının sahip olmak için oldukça "değerli"* olduğu bu kitaplarla haşır neşir olmak ya da bilgisayarınızı alıp köşede sakin sakin çalışmak için gidilebilecek en güzel noktalardan biri.

http://www.tasarimbookshop.com/
  • maksat çalışmak, okumak veya kafa dinlemekse, kadıköy civarındaki en doğru tercihlerden biri. mimari tasarım ve iç dekorasyonu ince bir zevkin eseri. müzik seçimleri mekanın kimliği ile uyumlu. new age ağırlıklı melodiler tercih edilmiş ve ses desibeli, odaklanma noktanızı size kaybettirmiyor, konsantrasyonunuzu bozmuyor. mutfak hijyenik ve tatlılar lezzetli. gelelim zayıf noktalara: kahvesi kötü ve pahalı, internet bağlantısı vasat, koltukları yeterince rahat değil.
  • yanında bir müzik stüdyosu bulunan, her stüdyoya doğru yönelişimde girmek isteyip bir türlü girmeyi başaramadığım mekandır. bahariye caddesine bakan mangonun yerinde olsa muhtemelen deli gibi müşteri çekeceğini düşünüyorum.
  • eğer inzivaya çekilip çalışmanız gerekiyorsa ve evde yeterli odaklanmayı sağlayamıyorsanız imdadınıza yetişen sakin ve şık mekan.

öyle bir ortamı var ki kaptırıp saatlerce çalışabiliyorsunuz. mekana gelenler de sizin gibi bilgisayarlarına, kitaplarına, projelerine yoğunlaşmış insanlar.

burası varken civardaki starbuckslar'da kahkaha gürültü arasında çalışmaya çabalayan insanları anlayamıyorum.