şükela:  tümü | bugün
  • çıtayı yerden alıp yerin dibine sokmuş olan sitedir. hali hazırda üç kuruşa çalışıp da piyasanın içine sıçan bir çok freelance tasarımcı varken, tutup da 350 liraya logo tasarlatmak... inanılır gibi değil.
  • grafik tasarım yarışmaları sitesidir.

grfkismail diye bir tek hücreli var. kazanamayınca yada bir yarışmada birisi açık ara önde gidince böle garip muhabbetler çeviriyor falan. bi defasında beni hem yarışmacı hemde yarışma sahibi olup, yarışma açıp kendi çalışmamı seçmekle suçlamıştı bu şizofren arkadaş. he canım işimiz gücümüz yok tasarlatasarlata yarışma açıp komisyon ödeyip kendimizi eyliyoruz. manyağız çünkü
  • bundan 5 yıl önce "350 tl'ye logo tasarlatılıyor" diye eleştirilmiş. şu anda, 100 tl'ye logo yarışmaları var bu sitede. işin daha kötü tarafı, logo isteyen kişiler, "apple'ın, adidas'ın logosu gibi olsun" vb. taleplerde bulunuyorlar. kazanan tasarımlardan hiç bahsetmek istemiyorum. mockup denilen, siyah parlak duvarda, yansımalı üç boyutlu logolar. neredeyse tüm kazanalar aynı şekilde. aynı logonun iki boyutlu ve siyah - beyaz hali facia oluyor genelde.
    ülkemizde diğer sektörler gibi bu sektör de ölmüş ama ağlayanı yok. böyle sektöre, böyle ülkeye böyle site...
  • tasarımın mock-up haliyle gönderilebildiği "sanırım" tek site

bir de bu ülkede sadece logoya mı ihtiyaç var arkadaş neden kimse website, banner vb. işlerini yaptırmıyor her benzeri türk sitede durum aynı 100 logo yarışması 1 diğer kategori, insanların markanın sadece logodan oluşmadığını öğrenmesi gerek.

edit: tek yerine ilk yazmışım
  • yıllar sonra bir anda yarışmaları için mail göndermeye başlayan site. halbuki ben seni unutmuştum.
  • logo tasarımı için hizmet veren siteleri gezerken rastladım. logo yarışmalarında stok görsellerin galip geldiği bir garip site. ne hikmetse yarışmaları hep aynı insanlar kazanmış. yayınlanan işlere baktığınızda berbat tasarımlar ve stok görsellerden başka bir şey görmüyorsunuz. burada yarışma açarak logosunu ucuza getirdiğini zanneden kurnazlar da on dolara kendileri indirebilecekleri stok görsele üç yüz- beş yüz lira ödeyerek ne derece kurt tüccar olduklarını ispatlamış oluyorlar.