*

şükela:  tümü | bugün
  • çıtayı yerden alıp yerin dibine sokmuş olan sitedir. hali hazırda üç kuruşa çalışıp da piyasanın içine sıçan bir çok freelance tasarımcı varken, tutup da 350 liraya logo tasarlatmak... inanılır gibi değil.
  • grafik tasarım yarışmaları sitesidir.

    grfkismail diye bir tek hücreli var. kazanamayınca yada bir yarışmada birisi açık ara önde gidince böle garip muhabbetler çeviriyor falan. bi defasında beni hem yarışmacı hemde yarışma sahibi olup, yarışma açıp kendi çalışmamı seçmekle suçlamıştı bu şizofren arkadaş. he canım işimiz gücümüz yok tasarlatasarlata yarışma açıp komisyon ödeyip kendimizi eyliyoruz. manyağız çünkü
  • bundan 5 yıl önce "350 tl'ye logo tasarlatılıyor" diye eleştirilmiş. şu anda, 100 tl'ye logo yarışmaları var bu sitede. işin daha kötü tarafı, logo isteyen kişiler, "apple'ın, adidas'ın logosu gibi olsun" vb. taleplerde bulunuyorlar. kazanan tasarımlardan hiç bahsetmek istemiyorum. mockup denilen, siyah parlak duvarda, yansımalı üç boyutlu logolar. neredeyse tüm kazanalar aynı şekilde. aynı logonun iki boyutlu ve siyah - beyaz hali facia oluyor genelde.
    ülkemizde diğer sektörler gibi bu sektör de ölmüş ama ağlayanı yok. böyle sektöre, böyle ülkeye böyle site...