şükela:  tümü | bugün
 • bankacilik denetleme ve duzenleme kurulunun, idare ettigi fon. turkiyede faaliyet gosteren ve halktan mevduat toplama yetkisine sahip olan banka ve finans kurumlarindaki mevduatlarin, kamu yararina sigortacisi olan kurum. bankalar, bu fona olan teminat borclari nedeniyle, tum malvarliklari ile bu fona devredilmislerdir.
 • bankaların belirli periodlarla, pasiflerinde bulunan gerçek kişi mevduatları üzerinden prim yatırarak oluşturduğu havuz fonu..
 • 5 kasım 2003 tarihi sonrasında sadece 50 milyar türk lirası ve altındaki mevduatlar için güvence sağlayan fon.
 • milletin banka kurup hortumladıktan sonra posasını tıkıştırmaya gayret ettiği bankalar çöplüğü.
 • devletin el koyduğu şirketlere atanan orta kademe yöneticilerin saadet zinciri kurduğu, bu şirketlerin parasından, arabasından, yalısından, etinden sütünden yününden faydalanan, devletin alacaklarını tahsil ettiğini düşündüğümüz fon ...
 • avukatlarının yanlarında mali şubeden komiserler ile el konulan şirketlere baskınlar yaptığı , geldikleri şirketlerde birşey bulamayınca etraftakileri korkutma denemeleri ile bilgi almaya çalıştığı, işe nereden başlayacaklarını bilemedikleri için yıllar önce satılan-kapatılan şirketleri bile aradıkları, tamamen alakasız firmalara bile huzursuzluk veren, devletin ekonomi üzerinde yıllardır denetimden uzak bir kontrol mekanizması izlemesinden ötürü harcanan çabaların boşa gittiği kurum.

  (bkz: ben bugun bunu gordum)
  (bkz: haciz kasari olmak)
  (bkz: tmsf nin erol aksoy un tum malvarligina el koymasi)
  (bkz: tmsf baskınına ugrayınca yapılacaklar)
 • el koydugu sirketlerin mallarini satamayan, paraya ihtiyaclari oldugu halde keci, koyun, at, satan fon...
  (bkz: fan fin fon)
 • dışı seni içi beni yakar dedikleri cinsten; vatandaşın mevduatını sigorta etmek, batık bankaların güçlendirilmesi, satılması v.s gibi ulvi amaçlar doğrultusunda kurulmuş olup da hala ne yaptıkları belli olmayan, akp ile birlikte hızlı bir kadrolaşmanın yaşandığı ve hala yaşanıyor olduğu, bütün kilit noktaların partili ve tarikat onaylılarca paylaştırıldığı bir üst kurul. bu aralar bu şahıslara üst düzey kadro yaratmak amacıyla da dairelerin mitoz ve mayoz bölünme yoluyla çoğaltıldığı söyleniyor. hayırlı olsun...
 • el koyduğu bankaların alacağını tahsil etme işini en kötü hukuk bürolarından bile daha beceriksizce yapan kuruluştur.
  çünkü bunlar çok şahane(!) bir işbölümü geliştirmiştir:
  takibi bir memur açmakta, öbürü sürdürmekte, dilekçeleri başka bir departman yazmakta, malvarlıklarını başka bir departman incelemekte, icra satışı işlemleriyle başka departman ilgilenmektedir. (bkz: bu tutmuş bu pişirmiş bu yemiş)
  yani bir tane dosyanın içeriğine tamamen vâkıf olan bir avukat bile yoktur.
  sonuç olarak teminat niteliğindeki bir sürü gayrimenkul kullanılmaz halde yıllardır çürümekte, dosyalar uzamakta, basit pazarlıklarla tahsil edilecek banka alacakları sürüncemede kalmaktadır.
  batık banka mudileri paralarının geri ödenmesini bekleyedursun, banka alacakları tahsili imkansız hale gelmektedir.
  tmsf memurları, bu durumu dert etmemektedirler. çünkü her halükarda devletten alacakları maaş aynıdır.