• 0.5 btc yatırım yapmış olmaya bakar.
  • sonra diyor ki ben yaşıyorum.
  • 5 maddeyi okuyup bırakan adam olarak yzıyorum
    normalde bu 5 maddeyi yazan adamlar kendini alkole verip daha fazla harcar
    6. madde olarak dindarım alkolüm yok yazsaydın inanırdım ama olmamış
  • ülkece ekonominin kötü olduğuna işarettir. koca yılda 18 bin lira biriktirmeyi büyük bir başarı sanıp upuzun yazı yazmış kızcağız. gerçi haksız sayılmaz. yıllık asgari maaş hemen hemen bu tutara yakın.

dipnot: 18000 lira = 4800 dolar
  • lisedeyken haftalık 50 lira olan cep harçlığımdan arttırıp bir dslr almıştım kendime ki zaten paramın 30 lira kadarı yol parasıydı. kantinden su bile almazdım *

harcama takibi yapmak isteyenler için wallet (bkz: budgetbakers) uygulaması gayet güzel. hala kullanıyorum. sunduğu raporlar faydalı.

tanım: tasarruf etmenin yaşamamak olmadığını görmüş yazar tecrübesi.
  • mesele değildir.
  • ben de güne girerek 3000 biriktirdim diye sevinedurayım şu köşede.
  • takdir edilesi davranış. yok yaşamamış yok keyif almamış. tüm dünya insanları bunları yapıp yaşıyor ya. ulan benim yaşadığım yerde sinema bile yok, konser de yılda bir kültür festivali, mahali sanatçı, avm var ama. bimden büyükçe. sonuçta avm yazıyor kapısında. kendi yaşadığınız hayatı yaşıyor başkalarını ölü saymayın.
  • burada önemli olan tasarruf miktarının yılda ne kadar kazançtan sağlandığıdır. misal yılda 20 bin kazanan 18 bin tasarruf ettiyse helal olsundur, yok ayda elime 10 bin geçiyor ama yılda 18 bin attım kenara ise sıkıntı büyük
hesabın var mı? giriş yap