şükela:  tümü | bugün
 • sanat ve fikir eserlerinde noter işkencesine son verebilecekmiş gibi duran site.
  siteden indirdiğiniz program ve satın aldığınız kontörleri kullanarak elinizdeki belgeyi kendi bilgisayarınızda elektronik olarak imzalıyorsunuz. bu olay, elektronik imza kanununa göre eserin size ait olduğunun belirlenmesinde kullanılabiliyormuş.

  http://www.tasdix.com/
 • tasdik başına 5 ytl gibi şeker bir rakam alan site. tamamen yasal ve faydalı... özellikle yazılımcı ve tasarımcı arkadaşlara tavsiye edilir.
 • son derece itici ve ukala bir satis ekibine sahip olan urun.
 • tasdix, bilgisayar ortamındaki verilerinizin elektronik olarak damgalandığı zamanı ve o tarihten itibaren üzer inde hiçbir değişiklik yapılmadığını gösteren, herhangi bir uyuşmazlıkta delil olarak gösterebileceğiniz bir sayısal zaman damgası uygulamasıdır.

  tasdix, özgün olduğunu veya hangi tarihte elinizde bulunduğunu kanıtlamanız gereken durumlar için dökümanlarınıza sayısal zaman damgası vurur.
  başta fikir ve sanat eseri sahipleri olmak üzere pek çok kişi, çalışmalarının ya da fikirlerinin çalınacağından, izinsiz kullanılacağından endişe eder. bu nedenle de belgeler üzerinde zaman bilgisi elde etmek için çeşitli kurumlarda onaylatmak ya da kendi kendine iadeli taahhütlü olarak göndermek gibi yöntemleri kullanır. günümüzde ise elektronik imza kanunu doğrultusunda sayısal zaman damgası hizmeti veren yetkili elektronik sertifika hizmet sağlayıcıları sayesinde tasdix'in yaptığı sayısal damgalama, yasal merciler tarafından kabul gören bir işlem haline geldi.

  5070 sayılı elektronik imza kanunu sayısal zaman damgasını 'elektronik verinin üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve / veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla doğrulanan kayıt' olarak tanımlar.

  tasdixleme işlemleri sırasında oluşan zaman damgası ve ilgili elektronik sertifikaları, zaman damgası hizmet sağlayıcısı olarak hizmet veren e-güven tarafından oluşturulur. e-güven, kanun ve ilgili mevzuattaki yasal gereksinimleri yerine getirerek telekomünikasyon kurumu'na bildirimde bulunmuş ve gerekli yetkiye sahip elektronik sertifika hizmet sağlayıcısıdır. bu nedenle tasdixleme işlemleri sonucunda oluşturulan zaman damgası bilgileri tamamen yasal ve geçerlidir.
  (tasdix web sitesinden)
 • neredeyse hiç bir işlem yapmadan ciddi paralar kazanan oluşum.

  http://www.myfreecopyright.com/ gibi ücretsiz ve kaliteli bir alternatifi varken son derece gereksizdir.
 • noter, tpe gibi kurumlara verecek kadar çok paranız olmadığı durumlarda tasarımlarınızı, senaryolarınızı korumaya alabiliyorsunuz. henüz resmi makamlarda ismi geçmiyor diye biliyorum ama diğerleri kadar garanti olmasa da acil durumlarda işe yarayabilir.
  ayrıca ufak bi tavsiye bunların hiç birini kullanamadığnız durumlarda korumak istediğiniz belgenizi kendi adresinize ve isminize postalayıp zarfı açmadan saklamanız da işe yarıyor bilginize.
 • bir alternatifi için:

  (bkz: sahiplen)
 • digital dokümanlarınızı 5070 sayılı kanuna istinaden koruma altına almak için kullanılan masaüstü uygulamadır, orjinal dosyanız ile beraber aynı konumda saklamanız gereken doğrulama dosyası oluşturmaktadır. orjinal dosya üzerinde yapılan değişikliklerde tasdix geçerliliği kaybolur. örnek olarak yazdığınız senaryonun içine girilerek bir harfinin değiştirilmesi. bu durum belgenin bütünlülüğünü korumaktadır. (bkz: e-güven) firmasının ürünüdür.
 • fikri güzel, uygulaması ilkel tasdikleme yöntemi.

  daha başarılı alternatifi için;
  (bkz: sahiplen)
  (bkz: www.sahiplen.com)