şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgi pıtırcığı cep başbakanımızın bir taşeron işçinin 150 liralık telefonu hakkında "alt gelirlilerin anasını bu kadar sikmemize rağmen hala telefon alabiliyorlar bakın" demek amacıyla sarfettiği cümle. halbuki işçilerin fıtratında telefon almak falan yoktur.

  https://twitter.com/…byrk/status/652336491914481664

  not: olay götü kalkık bakan çocuklarının trilyonlarca paraya 3-5 kuruş diye hitap ettikleri bir memlekette geçiyor.
 • güzel sözler sarf edilesi muhteşem bir başbakan.. o kadar güzel sözler var ki dilimin ucunda, anında beni bulurlar da gel gardaş yakından söyle derler fln diye korkuyorum. ne diyelim biz hak ediyoruz, allah başımızdan eksik etmesin bu zihniyeti..
 • dil sürçmesi değil, sahip olunan düşüncelerin aynen ifade edilmesidir.

  böyle düşünmeyi bırak bu lafı açıkça söylemeyi ve gülmeyi bile normal buluyorlar.

  taşeron "ama" telefonu var xd

  çok komik çok güzel

  edit: yazım hatası.
 • kendi koyduğu vergiler nedeniyle 150 liranın altında telefon alınamadığını bilmeyen başbakan saçması.
 • ben de dahil olmak üzere hepmizin yeri geldiğinde sarfettigi asgari ücret alan adamın elindeki telefona ödediği para bla ba bla. cümlelerin başbakanı haklı cikarmamasi gereken durumu. zira adama sorarlar bir telefonun tutari asgari ücret tutarindan yüksek ise ülkenin gelişmişliği gelişmekte olmasi ne işe yarar. sanırım ikinci defa bu dünyaya gelenimız yok. o halde mevcut teknolojiden faydalanmamak /faydalanamamak neden başımıza gelsin ki. ınsanların elinde telefon, evinde internet, televizyon, kullandıkları bir araba neden olmasın ki. hangimiz yaratılış itibariyle daha az insanız. sonuç olarak bir küçük telefon lüks olarak girse de hayatımıza ihtiyaç haline dönüşmesi hızlı oldu ve epey geride kaldı. ıletisim hepmizin temel ihtiyacı ama ekmeğe odedıgimiz vergi gibi bunun içinde oduyoruz. ve akıllı telefonlar ihtiyaç kalemine girdi artık. kullanmayan varsa formunu korumak icin ekmek yemeyen biri gibi düşünün alabilecek imkanı var tercih etmiyor. her gün konteyner konteyner gelen cep telefonunun ülkemizdeki satış fiyatı asgari ücretin, açlık sınırinin üstünde. yakın çevremden itibaren şöyle bir bakınca insanların karınları bir şekilde doyuyor iken ruhlarının açlığı günden güne artıyor.
 • bunu anormal görenler ülkeyi yönetenlerin trilyonlara sahip olmasını anormal görmüyor, işin acı tarafı bu.
 • taşeronlar mağarada mı yaşamalı sorusunu akıllara getirmiştir.

  taşeron ama konuşuyor bak ahahaha

  beyin kıvrımlarınızı sizin.