şükela:  tümü | bugün
 • kamudan ihale alımı talan düzeninde semiren kancıkların, işçilerin mali ve özlük haklarından çaldıklarının bütün vatandaşlara ödettirilmesi uygulaması, eğer uygulamaya geçerse.

  bir düzende işçiden çalan işveren ise işçilerinin kayıplarının işçilerden çalanlara ödettirilmesi gerekir oysa memlekette işler hep aksine işliyor.

  8-10 kancık kapitalist cukkayı götürecek, hakları yenen işçilerin haklarını hakları çalan hırsız işveren yerine bütün millete ödettirilecek, al sana milletin adamı, milletin iktidarı.

  bunlar mı milletin iktidarı? hala daha mallar bunların millet iktidarı lafına kanıyor. bunlar bildiğin kodamanın, hırsızın, talancının, yağmacının iktidarı.
  işte size milletin iktidarı:yağmacının milletten, vatandaştan, işçiden çaldığının bedelini millete ödeten iktidar.

  aynı şey 4/c konusunda oldu: milletin iktidarı, bazı kuruluşları zarar ediyor diye sattılar, işçi fazlası var, çiftlik gibi kullanılıyor diye sattılar. ama nasıl sattılar? satılan kuruluşların sırtındaki fazla çalışan yükü tazminatları verilmesine rağmen yine devletin sırtına bindirildi (47 bin kişi) 4/c li olarak güya devlete yük olan kadroları devlette istihdam edip öyle sattılar.

  mesele kamudan iş alıp, aldığı işi taşeron şirketlere yaptıran ve bu şirketlerde hak kaybına uğrayan çalışanların zararlarının işverene tazmin ettirilmesi değil devlete ödettirilmesidir. bu arada malı götüren kamudan aldığı işi taşerona veren götleklerdir. devletin bu götleklerin yaptığı haksızlıkları kendilerine ödettirmesi değil millete ödettirmesi politikasıdır zaten asıl mesele.

  http://www.milliyet.com.tr/…tay/1821508/default.htm

  http://www.turkiyegazetesi.com.tr/…nomi/173805.aspx

  http://www.haberaktuel.com/…masi-haberi-919801.html
 • özel sektörde değil kamuda çalışan taşeron işcilerin devlet kadrosuna alınmasıdır. okuduğu haberi anlamadan muhalefet kusmaya başlayan algısı bozuk insanlar. özel sektördeki çalışan teşeron işciyi devlet neden alsın?
 • tepki verilmesinin nedeni ak parti oylarını artıracak olmasıdır.

  daha çok tepki vereceksiniz...
 • belediye taşeronluğu yapan firmada çalıştığımdan bildiğim olay. şöyle ki her belediyede hizmet kapsamına giren işleri yaptırdığı işçi kadrosu değişime uğramadan sonraki seneye devreder. böylece sene sonunda işçiler seneyi tamamlayamadıklarından tazminat vs gibi haklardan mahrum olurlar. bu nasıl olur diyeceksiniz o da şöyle; bunun işverenle hiçbir ilgisi yoktur çünkü işveren ihale ile aldığı bu işleri belirli süreyle (genellikle 1 yıldan az bir süre) yapmaya mecburdur dolayısı ile işveren 1yıl çalışıp bu gibi haklari kazanmamış işçilere kanunen bu hakları veremez.
  kısacası bu bir paradokstur. çözecek yetkili merci ise devlettir. duyumlarıma göre de artık bu işlerin süreleri uzatılacağı yöndedir. ancak şimdiye kadar ki haksızlık kim tarafından giderilir bilemem.
 • bir takım insanlar için güzel bir uygulama olsa da haksızlıktır. taşeron sisteminin kendisi kpss'yi saf dışı bırakarak, onun yanından dolanarak geçilen bir sistem. tamamen eş dost, tanıdık ağı ile çalışan taşeron sistemi ile kpss by-pass edilir ve kpss için emek harcayan insanların hedefindeki konumlara bu şekilde geçilir.

  kpss için ter döken milyonlar az sayıda kadro için mücadele ederken taşeron sistemi ile kuyrukta bekleyenlerin arasına kaynayarak geçmek mümkün oluyor.

  taşeron çalışanlarına kadro verilmesi gündemde hep ama asıl gündemde olması gereken taşeronluğun tamamen kaldırılması olmalı. bir yolun yanına yan yol yapmak yerine yolları birleştirin. tercih etmesem de kpss kalkacaksa da kalksın en azından da çift başlılık olmasın.
 • bu yıl içinde tamamlanacağı açıklanan geçiş. hayırlı olsun!

  https://twitter.com/…kbls/status/912204809591279616
 • * kesinlikle başkanlık seçimi yatırımı değildir.
  * sorumlu devlet anlayışının basit bir tezahürüdür.
  olayın akışı şudur:
  önce taşaronunu belirlersin. sonra onun altını ölmeyecek kadar para kazanan yandaşlarınla tamponlarsın. olay ölmeyecek kadar para kazanabilen yandaşların sömürüsü gibi cereyan eder. velakin işsizliğin anasının nikahı oranlara çıktığı bir yerde ölmeyecek kadar para kazanmak da yandaş için bir yandaşlığı sürdürme sebebidir. öte yandan muhalefet taşeron sömürüsünü diline dolamış her fırsatta o bölgeyi yemlemektedir. o zaman hazır tam da zamanı gelmişken der ve kadro imkanını açıyorum adımını atarsın. bir de önüne sınav falan dersin. cuma namazı kaç rekattır diye sorarsın. ooohhh fıstık gibi.

  hayırlı uğurlu olsun.
  450-900 bin kişi deniyor. eşi dostu 3 milyon memnuniyet eder. oy potansiyelinin nereden baksan %7-8'i.

  daha bedellisi var, öğrenci kredi affı var. vergi ve ssk borçlarının yapılandırılması var. torun bakan nineler var. teşekkür takdir alan çok başarılı öğrencilerin (hepsi) ödüllendirilmesi gibi bir imkan var. sosyal yardım bağımlısı milyonlar var. var oğlu var.