şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her seçim öncesi gündeme gelen boş vaat.
 • angara'ya deniz getirmenin moderen versiyonu.
 • her terör ve iş kazasından sonra hortlayan haberdir. al işte havuz medyasının bayrak sallayanı elinde tuzla koşmuş yine. siz linke tıklamayın bunlara hit kazandırmayın ben copy past yaparım
  http://www.takvim.com.tr/…/2016/03/14/kadro-mujdesi
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  kadro müjdesi

  taşeron işçilere kadro çalışmasında sona yaklaşılırken, 4c'lilere ve üniversite mezunu işçilere de müjde geldi. memur- sen açıkladı: kadro çalışmaları tamamlandı, maliye bakanlığı'na gönderildi. işlem bu yıl tamam

  taşeron işçilere kadro müjdesi!
  kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro için çalışmalarda sona yaklaşılırken; 4c'lilere ve üniversite mezunu işçilere de müjde geldi. 4c'lilerin ve üniversite mezunu işçilerin beklediği kadro çalışmaları tamamlandı, maliye bakanlığı'na iletildi.

  çözüm geliyor
  memur-sen genel başkan yardımcısı ve enerji bir-sen genel başkanı hacı bayram tonbul, 4c'li personel ve üniversite mezunu işçilerle ilgili çalışmaların tamamlandığını, sorunun bu yıl içerisinde çözüme kavuşacağını söyledi. konuyu geçtiğimiz ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerine taşıdıklarını vurgulayan tonbul, şöyle konuştu:

  'takip ediyoruz'
  "toplu sözleşme masasında 4c'li personelin kadroya geçirilmesini, üniversiteli işçilerin de memuriyet kadrolarına alınmasını talep ettik. masada kadro için çalışma yapılması konusunda mutabakata vardık. devlet personel başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı ve maliye bakanlığı'na gönderildi. biz de olup biteni yakından takip ediyoruz. 4c'liler ve üniversiteli işçiler bu yıl içerisinde kadroya kavuşacak."

  ---------------------------------------------------------------------------------------
 • torpille, adam kayırmayla, "sen bir başla zamanla sözleşmeli de olursun kadrolu da" dedikleri adamları artık kadroya geçirme işlemidir.
  üniversiteli işçiler dedikleri tümü torpilli, bi şekilde belediyeye kapağı atmış adamların tam olarak rahata ermesinden başka bir şey değildir.
  sen çalış dur.. 2012 kpss 2014 kpss 2016 kpss
 • her seçim öncesi çıkan genel af söylentisiyle yarışabilecek nitelikteki söylenti.
 • taşeron işçilere kadro verilecek mi?

  taşeron işçilere kadro ihtimali bugün meclise geliyor. uzun süredir gündemde olan kamuda çalışan 740 bin taşeron işçinin gözü meclis'te. taşeron işçilere kadro müjdesi ve düzenleme ile ilgili ilk detaylar bugün açıklanacak. peki taşeron işçilere kadro verilecek mi? işte taşeron kadro asıl iş ve yardımcı iş listeleri...

  taşeron işçilere kadro verilecek mi?

  200 bin taşeron işçiye kadro hakkı tanıyacak düzenlemenin şartları için gözler meclis'te. taşeron işçilere kadro yasası detayları bugün belli oluyor. taşeron kadro asıl işçi listesi ve taşeron kadro yardımcı işçi listeleri açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacaktır.

  yıllardır süren ve mahkemelere konu olan taşeron işçilerin muvazaa durumu bugün çözülüyor. daha önce çıkartılan kanunla bu görev bakanlar kurulu'na verilmişti. bakanlar kurulu hangi kurumun hangi işleri dışarıdan hizmet alımı yoluyla yaptırabileceğini bugün açıklayacak. böylece bu işlerin dışında kalan görevlerdeki taşeronlar için kadro yolu açılacak. çalışma bakanlığı verilerine göre; kamuda taşeron olarak çalışan yaklaşık 740 bin kişinin 200 bini 'asıl iş' niteliğindeki işlerde görev yapıyor.

  taşeron kadro yasası için çalışmalar bitti

  hükümet, alt işverenlik çerçevesinde asıl işlerde çalışanların kamuda istihdamına yönelik olmak üzere geçiş koşulları, süre ve uygulamaya ilişkin usul ve esasları belirleyecek. hangi taşeron işçilerin kadroya alınacağı ile ilgili bir liste hazırlandı. temizlik, güvenlik ve yemekgibi yan işlerin dışındaki asli işleri yapan işçilerin kadroya alınması hedefleniyor. bu noktada her kurum için ayrı uygulama da yapılması mümkün olacak. çünkü bazı kurumlarda yardımcı iş olan bir görev diğer bir kurum için asıl iş olabiliyor. örneğin karayollarında asıl iş olan asfaltlama işi, bahçesindeki yolu düzenleyen bir üniversite için dışarıdan hizmet alımı ile yaptırılabiliyor.

  taşeron işçiler en çok belediyelerde var

  taşeron işçilerin en çok çalıştığı kurumlar belediyeler. belediyelerde özellikle tüm memur işleri 'temizlik işçisi' olarak gösterilen taşeron işçilere yaptırılıyor. taşeron şirketten'temizlik işçisi' ya da 'yemekhanede bulaşıkçı' kadrosuyla alınan personel belediyenin tüm birimlerinde görevlendiriliyor. bu muvazaalı durumunda ortadan kaldırılması bekleniyor. çünkü örneğin zabıta olmak için kpss'ye giren bir kişinin yerine taşeron vasıtasıyla zabıta olanlar, ya da itfaiye eri olanlar kadroya geçmiş olacak.

  taşeron kadro kimler nasıl yararlacak?

  taşeronların kadroya geçişlerinde asıl iş kavramı önem kazanıyor. buna göre örneğin bir hastanenin yemek hanesinde görevli kişinin asıl işi yaptığı düşünülmüyor. ama hemşire asıl işi yapıyor. böylece hemşire eğer taşeron ise kadroya geçecek. bazı belediyelerde ve kurumlarda temizlik işçisi kadrosundan memurlar ve zabıtalar bulunuyor.

  taşeron kullanımı iş kanunu hükümleri doğrultusunda belirlenir. bu çerçevede yalnızca 'yardımcı iş'lerin ve 'teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerin' taşerona verilmesi mümkündür. iş kanunu taşerona verilmemesi gereken bir işin taşerona verilmesini'muvazaa' olarak adlandırır ve bu işçinin asıl işçi olduğu hükmüne varır.

  taşeron işçilerin kadroya geçmesi konusunda bazı hileli yolları önlemek için kıdem şartı gelebileceği de konuşuluyor. bu çalışmanın duyulmasından sonra başta belediyeler olmak üzere bazı kurumlarda taşeron işçi sayısı artmaya başladı. tasarıda bunların kadroya geçmesi engelllenecek.

  kadroya alınacak işçilerin seçim öncesinden itibaren taşeron olarak çalışmış olması gerekiyor. işçinin herhangi bir sigortalılıktan emekli olmaması gerekiyor.

  bazı işçiler kamu görevlisi ve geçici personel statüsüne geçirilecek. memur eliyle yürütülen işlerin neler olduğuna yönelik belirsizlik de ortadan kaldırılacak. yapılması zorunlu olan atölye, bahçe, bakım işlerinde çalışan taşeronlar kamu işçisi statüsüne kavuşacak.

  diğer işlerde çalışanlar 657'ye tabi sözleşmeli olacak. karayolları genel müdürlüğü'nde yargı kararı ile kadro hakkı elde eden işçilere öncelik verilecek. belediyelerde çalışanlar da kadroya geçiş yapabilecek. adliye, havaalanı, özel güvenlik elemanlarının bir kısmı da ihtiyaca göre kadroya alınacak.
 • kandırılmış işçilerimize hayırlı olsun yeni hükümet programında işçiye kadro diye bir şey görülmüyor.
 • hükümetin seçimlerden önce meydanlarda bolca dillendirdiği ve halen gerçekleştirmediği vaatlerinden biridir.