• çomarlar tarafından lütuf gibi sunulan şey. bu taşeronu kim çıkarttı acaba? paraları kim patronların cebine koydu acaba? tüm taşeronlar diye yalan söylemeye utanmıyor musun diye de sorucam ama işte utanma arlanma gibi kavramlarınız olsa gözüme baka baka bunları yazamazdınız.
  • kadro demedim kardo dedim şeklinde düzeltilebilir durum. yani aslında yeni alımlar yapacağız bir sürü arkadaşınız olacak falan diye de devam ettimi alkış kıyamet kopar.
  • vardı böyle bir şeyler hani ne oldu kandırılan halkımıza hayırlı olsun.
  • 82 yds 84 kpss puanıyla giremediğim devlet kadrolarının vasıflı vasıfsız, torpilli veya değil bi şekilde işe girmiş insanlara dağıtılması. tanıdığım insanların, arkadaşlarımın, akrabalarımın içinde bu sınıfa dahil insanlar var. hepsinin yüzüne karşı söyledim. milyonlara adalet dağıtırken yine milyonların hakkını yemek ne ölçüde adalet olarak adlandırılabilir bilmiyorum.
  • sınav, mülakat ve güvenlik soruşturması sonrası bu şartları sağlayana kadro verecek.ya sağlayamayacak olan binlerce kişi ne olacak sorusunun cevabı?! işsizler ordusuna binlercesi daha eklenecek.
    kadro sandığınız da matah bir şey değil. tüm haklarımdan feragat ediyorum diyeceksiniz önce. oldu da geçemediniz bu aşamaları ve iş akdiniz de sona erdiği için bir şey talep edemeyeceksiniz? devlet kendi karına olmayan bir şeyi vatandaşına vermez. şimdi de vermediği gibi.
  • heyecanlanmayın zira:
    1)kadro, memurun-işçinin işini yapan taşeronluya. yani yemek yapan, servis süren, temizlikçilik vb yardımcı işe kadro yok demişler. en az dörtte 1'i yok.
    2)yazılı-sözlü mülakat, zira bahsetmişsiniz, bunun bir de güvenlik soruşturması var ki, işte asıl şenlik orada başlıyor. alevi-kürt-solcu vb iseniz baştan kaybettiniz gibi bir şey. peki ülkemizde sağcı olup da, maklubeden tatmamış kişi var mı? üstelik olağan üstü hal sebebi ile neden güvenlik soruşturmasından geçmediğini sana açıklamak zorunda değiller. yaaaa...
  • muhalefetin sırf belirli kesime yaranmak için ülkedeki gelir adaletsizliğinin ilk ateşinin yakıldığı durum.

okuma yazma bilmeyen bordrosuna parmak basarak imza atan adam şuan kamuda görevli mühendisten fazla maaş alıyor.
hesabın var mı? giriş yap