şükela:  tümü | bugün
 • fetöden temizlendiği varsayılan kadroların bu sefer de süleymancı tarikatı mensupları ile doldurulmasıdır. nedeni bu kişilerin süleymancı oldukları bilindiği için fetöcü olma ihtimalinin olmaması ve dolayısıyla bu kadrolara rahatlıkla atanabilir olmalarıymış.

  sorunun ne olduğu tam olarak anlaşılmamış sanırım. sorun fetö değil. sorun cemaat tarzı yapılanma. sorun insanların cemaatlere girerek kendi iradelerini bir kişinin eline teslim etmeleri ve bu kişinin ağzından çıkacak her emri sorgulamadan uygulamaları. sorun özgür iradenin yitirilmesi; kişinin aklı hür, vicdani hür bir birey olmaktan çıkarları uğruna kendi isteği ile vazgeçmesi. yani insanın onursuzlaşması.

  işte bu yüzden; bugün fetöcülerden tasfiye edilen koltuklara oturup sevinen süleymancılar, yarın fetönün başına gelenin bir benzeri sizin de başınıza gelecektir. çünkü siz de kula kul olmaktasınız.

  bakınız bundan 92 yıl önce 1925 yılında tekke zaviye ve türbeler kapatıldı ki insanlar bir daha cemaatlerin elinde kendini bilmez sözde din adamlarının emrinde terörist olmasınlar.

  önünüze şu anda oturduğunuz koltuklardan söke söke alınıp terörden yargılanan cemaatçiler varken, siz hangi mantığa sığınarak başka bir cemaatin üyesi olmakla gurur duyuyorsunuz?

  doğru yol yine atatürk'ün cumhuriyet ilkelerinden geçiyor öyle değil mi?
 • lacivert renginin tonlarını hatırlatan durum.

  (bkz: türk genci devrimlerin ve cumhuriyetin sahibidir)
 • oyle degil.

  bos, mesnetsiz ve dayanaksiz iddiadir.

  komunizm geliyor, seriat geliyor paranoyasinin devam filmidir.

  edit: pek adetim degildir ama edit ihtiyaci hasil olmus.

  1- suleymancilarin akp ile arasi olmadigi yazilmis. birisi de akplilerin cikari olmayana selam bile vermedigi bilgisini eklemis. burada aa benim isyerimde bir kisi aldilar diyen adamin bilgisini de 'istatistiki bilgilen n 30'dan kucuk oldugu zaman genellikle anlam ifade etmez' minvalinde degerlendirilmeli ve paranoya oldugu anlasilmalidir. sozlugun damarlarinda dolasan kan iste bu paranoya ve din dusmanligi.

  2- menzil tarikati yok ismailaga tarikati yok suleymancilar diye kendini geren, otuzbire ayirdigi enerjisini israf eden eksiciler goruyorum baslikta. bir kayit, bir arastirma, bir ornek vaka bile yokken iste oyle, bu da benim sikim husnu tadinda takiliyorlar. ayni adamlar sonra sozlukte kalite cok dustu canim basliklarinda cirit atiyorlar. kaliteyi dusuren senin cift haneli iq seviyen yavrucum.

  3- cemaat degil mi hepsi ayni diyen arkadaslar var. size inanilmaz bir bilgi vereyim, osurup osurup ipe dizersiniz. bu ulkeyi ele gecirmekle kalmamis, yillar yili kendi doktrinleri cercevesinde yasalar cikartmis, yurutmus, halka uymasa bile kendisine dogru gelen her maddeyi hayatin her safhasina zerk etmis en kapsamli ideoloji kemalizmdir. o yuzden kendisi dinsiz diye laiklikle takiyye yapmak dahil her yol mubahtir. evet, bir kisi ataturkcu diye, suleymanci diye, menzilci diye one cikartiliyorsa, zihinlerinizde arti puan aliyorsa sizi de tebrik ediyorum siz de bir nevi cemaatcisiniz. kendi adaminizi liyakatin, hakkin hukukun onunde tutuyorsunuz. yine bir kisi sirf bu kategorilerden birisi ile hayatini sekillendirmisse ve bunun yuzunden bu basliktaki gibi dislaniyorsa, bu da irkciliktir. asiri bir soylem gibi gelebilir ama bence durum budur.

  4- okudugunu anlamayanlar tekrar okuyabilirler, yine anlamayanlar fosfor, balikyagi, ceviz, uzum falan destek alsinlar. yine de anne sutunun yerini tutmaz.
 • ülke tarihinde tarikatlar ile ilgili deneme yapıyoruz. oysa geçmiş zamanda bunu denedik ama algıda kısa düşmüş bu deneyim. sadece farklı sonuç beklemek baştan sakat bir durum.
 • bunları yapan parti bir din grubuna sırtını dayamadan iş yapamaz. zamanı gelince de hazır sırtı dönükken tarikatta bunlara ...
 • bazı yazarların salladığı gibi "bos, mesnetsiz ve dayanaksiz iddia" değil gerçektir.
  son bir yılda, kendi bulunduğum yerde, bunun şahidiyim.
 • aynı b*kun kokusu.
 • süleymancılar değil de bürokrasiye ismail ağa cemaati,sağlık kuruluşlarına ise menzilciler yerleştiriliyor dense daha doğru olur.
 • şöyle demiş bir yazar: "komunizm geliyor, seriat geliyor paranoyasinin devam filmidir."

  ahaha, komikmiş. şu an okullarda bilim namına bir şey yapılmıyor, televizyona çıkan bir herif "müslüman olmayanların katlini savunurum" diyebiliyor, etrafta sarıklı cübbeli dallamalar cirit atıyor.

  hm dur bak aklıma geldikçe geliyor ya, etek giyen kadın uçan tekme yiyor. ramazanda yemek yiyenler sadece 1 tl farkla büyük boy dayak alabiliyorlar. devletin üst kademesinde görevli insanlar "cihat bilmeyen adama matematik öğretmek anlamsız" gibi çağımızın çok ötesinde laflar* edebiliyorlar.

  buradan bakınca şeriat gelmiş gibi zaten.
 • orta asya ve afrika'ya yönelmiş cemaat'in yerini, hindistan, pakistan, bengaldeş, -belki çin-, güneydoğu asya ve asya pasifik bölgesine yönelecek süleymancılar'ın alması durumudur. at fava bekle, 10 yıl sonra bir daha değerlendiririz.