şükela:  tümü | bugün
 • modüler, fabrikada üretilerek tır ve vinç yardımı ile arsaya yerleştirilen evlerdir. istenildiğinde aynen vinçle alınıp farklı bir yere taşınabilir. monte ve demonte edilmez, montajı üretimde tamamlanır.

  şimdi bu konuda bilgisi olan, yaptırmış, iki kere taşıtmış, içinde yaşamış olan insanlar aranıyor. ya da bilgi tecrübe uzmanlık aranıyor.

  soru şu:

  bir tırın karayolları kanununa göre taşıyabileceği maks enxboyxyukseklik nedir?

  bu ölçülere göre hafif çelik konstrüksiyon ile iki adet yapı kendi taban dikmeleri ile yerinde üretilip arsaya iki tır ile taşınıp birleştirilebilir mı? taban dikmeleri ayrı taşınıp yerleştirirken takılacak.

  bu ev imarsız alanda sorun yaşar mı?

  fırtınada uçar mı?

  ev iki sene sonra içini boşalttıktan sonra geldiği gibi iki parça halinde iki tır ile birkaç saatte başka arsaya aynı gün taşınıp kullanıma hazır hale gelir mi? bu yeniden taşıma yapıya zarar verir mi?

  yalıtım duvar malzemesi sağlıklı, kimyasal olmayacak şekilde olabilir mi? tır in taşıma ağırlığını düşünerek...

  çok hızlı ve çok ucuza yapılabilir mi?

  herşey dahil ortalama ne kadar tutar? (sanırım taşıma limiti 3x8x3m buradan yola çıkarak iki adet uzunlamasına birleştirilmiş bir ev maks 48m2 brüt olabilir.)

  böyle bir yapıyı, alıcının seçeceği malzemelerle (mutfak, banyo, zemin, kapı, pencere, priz, gider, su, elektrik vs tüm bağlantılarla) üretimde tamamlayıp, yerine koymak, dışardan pissu, su ve elektrik bağlamak dışında hiçbir şey gerektirmeden (ve tabi iki parçayı ayarlanabilir ayaklarla beraber mükemmel bir şekilde birleştirmek dışında) tamamlamak mümkün mü, bunu becerebilecek firma var mı türkiye'de?

  (fantezi: kiralık bir arsaya bu konutu koyup sadece eşyaları alarak taşınmak ve 2 sene sonra arsa alıp evi buraya transfer etmek.)

  edit: bir de satılık dorse fiyatlarına bakıyorum, 2.000 tl ye de var 20.000 tl'ye de. iki tane dorse alıp onu üzerine inşaat yapılamaz mı?