şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 80'li, 90'lı yıllar. liseliler bilmez, o zamanlar motorlu taşıtlar vergisini ödeyince bu afedersin nal gibi pulları alıp aracın ön camına yapıştırmak zaruriydi. o leş gibi pulları kazıyıp çıkarmak da hayli zor olduğundan çoğu taşıt camında bir sürü pulla, böyle göğsü madalya dolu muz cumhuriyeti generali gibi gezer dururdu. pul alabilmek için bankalarda beklenen uzun kuyruklara hiç değinmiyorum bile. tabi ülkemiz şimdiki gibi demokrasinin, özgürlüğün, insan haklarının egemen olduğu bir yer değildi o yıllarda. kimse çıkıp da "bu sikimsonik pulları niye yapıştırıyoruz, neden camın yarısını bunlarla kaplıyoruz, yok mu bunun daha kolay bir hal çaresi" diye soramazdı. ama çok şükür reis gelip milletimizi bu eziyetten kurtardı. bugün taşıtımızın vergisini internetten kredi kartıyla ödeyip taksit yaptırabiliyor ve bunun için bankalarda pul kuyruğu beklemiyorsak, onları cama yabıştırıp damalı eşek gibi gezmiyorsak hep akp iktidarının sayesinde.
  • eeee ne var yani yarrraaamm. bak şimdi sen beni bi iyi dinle sığır insan.
    türkiye de genel olarak sağ partiler çıkar amaçlı kurulan çetelerdir.
    çete reisi güçten düşünce, daha güçlü reis etrafında birleşilir. tayyip sonrası merkez sağda tek bir parti kalmazken, solda hala zibilyon tane irili ufaklı partiler vardır. zaten tayyip'in asıl oy deposu, "devletin malı deniz yemeyen domuz"cu, esnaf, işadamı, müteahhit dyp-anap tabanıdır. bu adamların devlet, millet gibi dertleri yoktur. tek dertleri siyasetle elde ettikleri ranttır. bunun için de sağ seçmenin dini-milli duygularını sömürür, her fırsatta vatan-bayrak-din simgelerini kullanarak hayali düşmanlar yaratırlar. asıl halkı aptal yerine koyan merkez sağ partilerdir.
    şimdi sen ve senden önce ki tayfa hakkında bunları bi öğren ve o algı yaratmaya çalıştığın beynini skerim yoksa. at yaraaa