şükela:  tümü | bugün
 • mouse hareketlerini kaydedebilen program.
  (tsk dosyasını time bomb programıyla açtırıyorum.)
 • android isletim sistemlerinde kullanilan bir uygulama.
  aslinda uygulama demek biraz hafif kaciyor. "uygulama olusturan uygulama" desek daha yeri.
  oncelikle bilgisayardan iyi anlamaniz gerekiyor ki bu aletin yapabildiklerine yetisesiniz.
  gelelim neler yapabildigine;
  eskiden dos'ta batch yazardik. bu uygulama da anroid'de batch yazdiriyor diyebiliriz kabaca.
  or: diyelim ki isten eve gelme modu istiyorsunuz ve evdesiniz;
  su anki koordinatima geldigimde veya su an kullandigim gsm kulesine baglandigimda, gps'i kapat, wifi ac, wifi 2 dakika icinde baglanirsa mail programini calistir, telefonun sesini ac, sevgiliye "simdi eve geldim, seni cok ozledim" diye mesaj at, bluetoothtan bilgisayara hos gelisler ola mustafa kemal pasa caldir. tadinda bir script yazabilirsiniz.
  veya araba modu istiyorsunuz;
  3 dakikada bir bluetooth'u ac, arabanin bluetoothuna baglanirsa 3 numaralari playlist'i cal, telefonu araba moduna al, gps'i ac, belirledigim yerlerden birinde degilsem navigasyon programini ac, belirledigim yerlerden birindeysem hiz gostergesi programini ac. bluetooth'a baglanamazsam bluetooth'u kapat, 3 dakika sonra yeniden dene.
  veya otobuste uyuma uygulamasi mi istiyorsunuz? kolay;
  google maps ustunde otobus duragini isaretliyoruz. buraya x metre kaldiginda alarm cal diyoruz. bi de ekrana "kalk la sabah oldu" diye not da dusebiliriz alarm calarken. sonra horul horul uyuyoruz.
  yani bu uygulamanin yapabilecekleri hayal gucunuzle sinirli. sirf bu uygulama yuzunden android alan bir cok insan var. artik insan denirse. geek diyelim biz onlara.
 • mac os x'deki automator gibi bi şey bu ya da applescript gibi... çok şeker.
 • easter şeyisine özel 6.5 dolardan 2 dolara inmiş. şu an da 3 dolarmış.
 • crafty apps tarafından geliştirilen süper bir uygulama.

  neler yapılabilire bir örnek: http://www.androidcanavari.net/…i-yonetebilirsiniz/
 • yaklaşık 2 yıldır kullandığım, bence android tarihinin en güzel uygulaması. programcı olmayanlar için, çok detaylı bir özelleştirme sunuyor. kullandığım profillerden örnek vermek gerekirse :

  - şarj %3 ün altına düşünce sevdiceğe "şarjım bitiyor, kapanabilir" diye mesaj at.
  - takvimdeki toplantı saatlerinde telefonu sessize al.
  - ofisin içindeyken sessize, dışarı çıkınca yüksek ses e al.
  - sadece belirli programlar için ekran döndürmesini aç ve programdan çıkınca kapat.
  - cpu hızını ve cpu governor ını ekran kapalıyken ve açılırken değiştir.
  - sadece kulaklık takılıyken arayanı ve sms içeriğini oku.
  - belirli bir keyword ile sms atıldığında konum koordinatlarını mesaj olarak dön.
 • "context" mantığı süper olmakla birlikte tasker bu tarz bir uygulamanın olabilecek en kullanışsız hali. istediğin task'i ara ki bulasın. bir context'e birden fazla kısıt ekleyemiyorsun falan. bir de forumlarda "xml" konfigürasyon dosyaları paylaşıyorlar "bunu import edin" falan diyorlar. feci.
 • wifi tethering, mobile data vb. tek tus toggle'lar icin ayri ayri appler kurmaktan insani kurtaran, zamana veya herhangi bir tetikleyici unsura gore istediginiz gorevi yerine getiren bir apptir. ornegin help diye yazan bir sms aldiginda o an on kamera fotografini ceken, konum koordinatini yazan ve sahsi adresime bunlari email atan bir task tanimladim. telefonumu calacak adamin pesindeyim.
 • android lollipop sürümüyle mobile data açma/kapama özelliğinin güvenlik nedeniyle üçüncü taraf uygulamalar tarafından değiştirilemez hale gelmesiyle önemini yitirmiş otomasyon uygulaması. sonuç olarak tüm yapılan programlamaların amacı belli şartlar altında şebeke internetini kesip açarak pil tasarrufu yapmaktı. bu artık mümkün değil.
 • dehşetül vahşet bir program geç keşfettim. yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı.. yazdığım cümlenin klişeliğinden anlayın nasıl bir program...

  lollipop ile mobile data aç kapat yapmıyor diyenler var ama, 3. taraf uygulamalarla tasker içindeki plugins kısmından sorun çözülüyor.

  neler yapabileceğinize gelince, yürüyüş yapıyorsunuz kulağınızda kulaklık var, hava soğuk, tel iç cebinizde, programı ayarlıyorsun diyorsun ki, kulaklık takılınca her 20 dakikada bir bana saati söyle, söylüyor hayvan yaw, ben denedim oldu, eve gelince whats appı şifrele diyorsun, whats app şifre yazmadan açılmıyor, de hey daha neler neler, bana sabah ilk kulaklık takınca hava durumunu söyle diyon, evet yapıyor ben demedim oldu