• android isletim sistemlerinde kullanilan bir uygulama.
    aslinda uygulama demek biraz hafif kaciyor. "uygulama olusturan uygulama" desek daha yeri.
    oncelikle bilgisayardan iyi anlamaniz gerekiyor ki bu aletin yapabildiklerine yetisesiniz.
    gelelim neler yapabildigine;
    eskiden dos'ta batch yazardik. bu uygulama da anroid'de batch yazdiriyor diyebiliriz kabaca.
    or: diyelim ki isten eve gelme modu istiyorsunuz ve evdesiniz;
    su anki koordinatima geldigimde veya su an kullandigim gsm kulesine baglandigimda, gps'i kapat, wifi ac, wifi 2 dakika icinde baglanirsa mail programini calistir, telefonun sesini ac, sevgiliye "simdi eve geldim, seni cok ozledim" diye mesaj at, bluetoothtan bilgisayara hos gelisler ola mustafa kemal pasa caldir. tadinda bir script yazabilirsiniz.
    veya araba modu istiyorsunuz;
    3 dakikada bir bluetooth'u ac, arabanin bluetoothuna baglanirsa 3 numaralari playlist'i cal, telefonu araba moduna al, gps'i ac, belirledigim yerlerden birinde degilsem navigasyon programini ac, belirledigim yerlerden birindeysem hiz gostergesi programini ac. bluetooth'a baglanamazsam bluetooth'u kapat, 3 dakika sonra yeniden dene.
    veya otobuste uyuma uygulamasi mi istiyorsunuz? kolay;
    google maps ustunde otobus duragini isaretliyoruz. buraya x metre kaldiginda alarm cal diyoruz. bi de ekrana "kalk la sabah oldu" diye not da dusebiliriz alarm calarken. sonra horul horul uyuyoruz.
    yani bu uygulamanin yapabilecekleri hayal gucunuzle sinirli. sirf bu uygulama yuzunden android alan bir cok insan var. artik insan denirse. geek diyelim biz onlara.
  • yaklaşık 2 yıldır kullandığım, bence android tarihinin en güzel uygulaması. programcı olmayanlar için, çok detaylı bir özelleştirme sunuyor. kullandığım profillerden örnek vermek gerekirse :

- şarj %3 ün altına düşünce sevdiceğe "şarjım bitiyor, kapanabilir" diye mesaj at.
    - takvimdeki toplantı saatlerinde telefonu sessize al.
    - ofisin içindeyken sessize, dışarı çıkınca yüksek ses e al.
    - sadece belirli programlar için ekran döndürmesini aç ve programdan çıkınca kapat.
    - cpu hızını ve cpu governor ını ekran kapalıyken ve açılırken değiştir.
    - sadece kulaklık takılıyken arayanı ve sms içeriğini oku.
    - belirli bir keyword ile sms atıldığında konum koordinatlarını mesaj olarak dön.
  • mac os x'deki automator gibi bi şey bu ya da applescript gibi... çok şeker.
  • dehşetül vahşet bir program geç keşfettim. yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı.. yazdığım cümlenin klişeliğinden anlayın nasıl bir program...

lollipop ile mobile data aç kapat yapmıyor diyenler var ama, 3. taraf uygulamalarla tasker içindeki plugins kısmından sorun çözülüyor.

neler yapabileceğinize gelince, yürüyüş yapıyorsunuz kulağınızda kulaklık var, hava soğuk, tel iç cebinizde, programı ayarlıyorsun diyorsun ki, kulaklık takılınca her 20 dakikada bir bana saati söyle, söylüyor hayvan yaw, ben denedim oldu, eve gelince whats appı şifrele diyorsun, whats app şifre yazmadan açılmıyor, de hey daha neler neler, bana sabah ilk kulaklık takınca hava durumunu söyle diyon, evet yapıyor ben demedim oldu
  • benzer işleri bedava yapan bir aplikasyon için (bkz: e-robot)
  • harika uygulama tasker google community sitesinde oldukça ilginç örnekler var..az buçuk androidden çakan herkesin kullanması allahın emridir... bir çok otomasyonu kendisi yapar... örneğin kulaklık takıldı mı bana kulaklıkla kullabileceğim uygulamların listesini göster, yada kulaklık takılıyken 15 dakikada bir saati söyle.. daha neler neler, isteyene xml dosyalarını atabilirim
  • çok uğraştırıyor. altı üstü, telefonun ekranı kapalıyken datayı 2g'ye, açıkken 3g'ye çevirecek bir profil yapmaya çalışıyorum ama "bu cihazda yapamazsın" diyor. sadece mobil data kapansın açılsın istediğimde ise "android 5+'da kullanılabilir değil secure setttings pluginini yükle" diyor. hali hazırda yapılmış profilleri yükleyemiyor muyuz, bunları nereden buluruz diye merak ettiğim uygulama.
  • android 5.0 ile mobil veri kapatmama problemine "add task->code->run shell" kısmını açıp "su -cn u:r:system_app:s0 svc data disable" komutu ile çözüm bulduğum şahane ötesi uygulama.
  • android 6.0 marshmallow doze özelliği ile çeliştiği için google play'den kaldırılmış uygulama.
  • easter şeyisine özel 6.5 dolardan 2 dolara inmiş. şu an da 3 dolarmış.
hesabın var mı? giriş yap