22 entry daha
  • taşkeser, taşkesen derken damacananın üstüne bakıp da doğru başlığı bulduğum bolu doğal mineralli su markası. taş çoktan kesilmiş evet. hatta sipariş etmeden önce ‘şimdi bu taşı bile kesiyorsa bana ne yapar acaba’ diye bile düşündüm. tehditkar bir beldeden ismini alan tehditkar su markası. içinde sürüsüne bereket mineral olduğundan normal bildiğin su diye tescillenemiyormuş bu, ondan doğal mineralli su adı altında pazarlanmakta.
    cam olmayan damacanasına su ile beraber bugün 30 lira verdim. doldurması da 9 liraymış. makul gibi gayet. erzurum’un çok çok çok nadir güzelliklerinden desni su sonrası meraklardaydım. bir su manyağının tadım sonrası değerlendirmesi: bence çok yumuşak, boğazdan kayışı süper. neredeyse tokluk hissi yaratıyor sanırım bikarbonat oranına bağlı. bir bardak suya azcık bikarbonat ekleyip karıştırmışsın gibi ilk başta tuhaf gelen bir tadı var. ama zevkle alışılınır hissettiğim. bolu’da sipariş verdikten 10 dakika sonra geldi. hatta arada defalarca arayıp damacana sayısını değiştirip sekreter kızcağızı taciz ettim. hala pek saygılıydı. akşamları 18:15 e kadar sipariş alıyorlarmış, pazar çalışmıyorlarmış. nispeten geç sipariş verebilmek de güzel. denemek için almıştım, devam etmeyi düşünüyorum.
14 entry daha
hesabın var mı? giriş yap