• daha ağırını başka başlığa yazdım, sildim. çok küfürlüydü. tasmasız köpek gezdirmek.. noktayı siz tamamlayın.

bir de tasmayı uzun tutup köpeğin her kesin yanına sokulmasına izin verenler var. bunlar da bu...kategorinde değerlendirilebilir. geçen gün bir kadının tasmasını 5 mt saldığı chow chow (ki sert mizaçlı bir köpek olarak kategorize edilir) yaklaşık 3-4 aylık bebeğin bulunduğu bir bebek arabasına yaklaşarak bebeği koklamaya başladı. bebeği gezdiren anne babanın aklı çıktı korkudan. ama köpeğin sahibi orospu, hiçbir şey yapmayarak köpeğin bebeği koklamasını izledi. niye? çünkü bir şey yapmaz ablası bir şey yapmaz. benim köpeğim tatlıştır.
  • yanlıştır. bir keresinde tasmasız sahipli bir köpek, sokak köpeğinin birine öyle bir saldırdı ki zavallı sokak köpeği kan revan içinde kaldı. bulabilsem hayvanı veterinere götürecektim. bulamadım o zavallı hayvan ölmediyse bile ne acılar çekti kimbilir.

bu ülkede bu kadar ruh hastası varken, o ruh hastalarının köpeklerinin sağlıklı olmasını bekleyemezsiniz. tasmasız köpek, pimi çekilmiş bir bombadır ve sahibini tanımadığımıza göre kabul edilemez
  • bu eylemi yapan gerizekalilardan dolayi kac kopegi kopegimin agzindan aldim, kac kere de kopegim yaralandi, zarar gordu. saniyorlar ki kopegim beni dinler cagirdim mi gelir, kopekler birbirine girince de donup kalip izlemekten baska birsey yapmiyorlar ikisini de kurtarmak saldiriya ugrayan bana dusuyor.
  • 5237 sayılı kanunu 177 maddesi gereğince

hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması

(1) gözetimi altında bulunan hayvanı başkalarının hayatı veya sağlığı bakımından tehlikeli olabilecek şekilde serbest bırakan veya bunların kontrol altına alınmasında ihmal gösteren kişi, altı aya kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

fiil somut tehlike suçu niteliğindedir. "suçun oluşması için bir zarar doğması aranmaz." önceki tehlike suçlarında belirttiğimiz gibi bu fiillerden dolayı bir zarar meydana gelirse; fiilin sebebiyet verdiği netice açısından kast veya taksirine göre cezalandırılacaktır.tabii ki fikri içtima kuralları uygulanarak.

edit: imla
  • net düşünce yoksunluğudur, az gelişmişliktir.
    köpek korkum var ve evet büyük küçük hepsinden korkuyorum arkadaşım.
    bunun senin için mantıklı bir açıklaması olmayabilir, benim içim de yok, fobim bu yenemiyorum.
    eskiden deliler gibi beni tedirgin eden bir şeydi bu köpek ve ısırılma olgusu, şimdi biraz daha rahatım ama hala kaldırım değiştiriyorum köpek gördüğümde.
    lütfen o tasmaları takın, kimse sizin düşündüğünüz gibi düşünmek, hissettiğiniz gibi hissetmek zorunda değil.
  • durumu daha iyi anlatan bir baska basliga sahip durum:

(bkz: tasmasız köpek gezdiren orospu çocuğu)

daha bugun boyle bir hiyar yuzunden pastaneye giremedim. gerizekali bir hiyar alacagini alip, serbest gezen iki iri kopegini alip defolup gitsin diye bekledim ama gitmedi. ben cekinerek disarida beklerken iceriden siritarak beni izleyen gerizekalilar da sinirimi bozdu. ulkede insan gibi insan kitligi var cunku, herkes delirmis ya da iq yoksunu.

ben de kopek sahibi biriyim, ama asla tasmasiz gezdirmem onu. kucuk olmasina ragmen insanlarin yanindan gecerken de hep ipini cekip iyice yanima yaklastirir, insanlarla arasina girerim. cunku insanlar rahatsiz olabilir, alerjisi olabilir, korkusu olabilir, olur da olur. korkup yola atlayabilir bir cocuk, vebali boynuma olur. ayrica benim kopegim bile beni isirabiliyor bazen, neden elalemin kopegine guveneyim? nasil yetistirdigini nereden bileyim? kedi besliyorum, kopek besliyorum, uzerimde tonla hayvan kokusu var. ya gelip isirirsa "bisey yapmaz eki eki" dediginiz kopekleriniz?

neden guvenmek ya da sevmek zorunda olayim baskasinin kopegini? bu nasil bir hiyarliktir arkadas? sokaklar sana ait degil. izbandut gibi kopeklerini sokaklarda serbest, elinde de tasmalari katli bir sekilde "zabita gorunce takarim" diye gezdirecegine tak kopeklerine oyle gezdir. yukarida yazdigina gore yapilan yasa disiymis zaten, ama ulkede ne dogru ki bu dogru olsun?

umarim tasmasiz gezdirdiginiz o kopeklerinizin cani yanmaz, araba carpmaz, kacip gitmezler, saldiriya ugramazlar. kopeklere uzulurum, onlar masum. fakat insan musveddeleri olarak sizin caniniz yansa da olur tabi umurumda degilsiniz. tez vakitte topluca yok olun da kurallara uyan bizim gibi siradan insanlar rahat nefes alir.

bana siritan orospu cocuklarina da laf ederdim ama, siktiret, degmez. boyle gelmis boyle gidersiniz, sizden zaten bir bok olmaz.
  • ister en iyi eğitmenlerden eğitim almış olsun, ister küçük kaniş, pekinese, ister golden retriever isterse alman kurdu, kangal, rottweiler olsun köpeği korumak ve başka insan ya da hayvanlara zarar vermemesi için tasmasız gezdirilmemeli.
    her gün köpeğimi gezdirdiğim parkta görüyorum nasıl olsa küçük ırk diye salıyorlar tasmasız şekilde. sonra boyuna bosuna bakmadan gelip benim köpeğime sataşıp havlıyor bu minnak köpekler. benimki saldırgan bir hayvan olsa bi lokmada çiğneyip atacak. onların hayvanının sorumluluğunu da ben taşımak zorunda kalıyorum uğraşıyorum köpeğimi zaptetmeye uzaklaştırmaya. benimki olmasa koca koca sokak köpekleri var parkı mesken tutmuş. evcil olana dişini değdirse 1000 tl masraf çıkaracak tahlili iğnesi bilmem nesi derken.
    bir de bu medeniyetten bihaber köpek sahipleri köpeğinin dışkısını da almaz. yürüme yoluna da bıraksa hayvan dönüp bakmazlar bile. orda oynayan çocuklar spor yapan insanlar çimenlerde oturanlar edenler senin köpeğinin bokuna basmak ya da kokusunu çekmek zorunda mı kardeşim? yapacağın şey basit: eline poşet geçir, eğil al, bağla ağzını at çöp kovasına.
    top sahası boşken gir içeri çek kapısını orda sal oyna köpeğinle illa serbest bırakmak istiyosan.
  • köpekten korkan insanları hor gören elitist şımarıklar tarafından yapılan eylemdir.

neymiş efendim tasma doğalarına aykırıymış. 24 saatin 1 saatinde dışarı çıkarıyorsun. 23 saati evde. rezidansta büyüyerek evrimleşti di mi bu hayvanlar ?
  • bugün alsancak kıbrıs şehitlerinde bulunan starbucks'da bir süre oturdum, kahvemi aldım, çevreyi izledim, vakit geçirdim.

tam arka masamda bir adamın tasmasız köpeği vardı, adam kahve içerken köpek ayaklarının dibinde yatıyordu. sonra yoldan geçenlerle oynamak için havlamaya başladı. köpeğin her hareketinden oyun oynamak istediği öyle belliydi ki kimse tedirgin olmadı, gelen geçen köpek ile oynamaya başladı, yanımdan geçtikçe ben de oynuyordum. köpek ve sahibi arasında inanılmaz bir sevgi vardı. çok hoşuma gitti.

sonra yan masadan bir kadın ile o sakin adam arasında şu dialog geçti;
    kadın (k) : beyefendi köpeğin tasması var mı?
    adam (a): yok, neden
    (k) köpeğinizden korkuyorum
    (a) korkmayın birşey yapmaz
    (k) köpeğinizi tanımıyorum ve korkuyorum
    (a) (bağırarak) ben de sizi tanımıyorum ve ben de sizden korkuyorum
    (k) !!!
    (a) siz de tasmanızı takın o zaman
    (k) ???
    (a) (daha da hiddetlenerek) bizler yokken bu hayvanlar vardı
    (k) (a) sessizlik...

not: yorumsuz. ben kimin haklı olduğu konusunda karar veremiyorum.
  • kondomsuz sekse benzer. her daim risk barındırır, güvensizdir hem siz hem de çevreniz için. hele şu hayvani dürtüleri had safhada olan cins köpeklere sahip insanlar tasmasız gezdiriyor ya hayvanlarını... ıslak odunla dövesim geliyor. pitbull saldırılarının bir çoğu bu sebepten meydana geliyor mesela. tasmasız gezdirmeyin şu canlıları.
hesabın var mı? giriş yap