• 12. bölümüyle biten , 2010 bahar döneminin bana göre en başarılı serisidir. yuuko kanoe gibi bir karakteri soktu biz anime severlerin hayatına.
    10. bölümde hissettiğim nefret ve acı yerlerini 12. bölümde derin bir üzüntü ve ardından mutluluğa bıraktı. sadece bir kaç bölümle bu hisleri yaşatabilen bir anime serisidir dusk maiden of amnesia.

o nasıl bir 12. bölümdür ?
    bu kadar klasik olduğu halde , sonu bu kadar belli olduğu halde bu kadar etkileyici olması ile gözlerim yaşardı.
    en can alıcı sahnede arka planda çalan muhteşem parça ile yaşaran gözlerime son vuruşu yaptı.
    10 dakika içinde önce hayattan soğudum , nefesim tıkandı ardından mutlu oldum lan resmen.

bahsettiğim parçanın ismi requiem. nao hiiragi tarafından seslendiriliyor.
  • manga tarihinin gelmiş geçmiş en seksi hayaletine ev sahipliği yapan güzel manga.
    çizimleri baya detaylı ve güzel süslenmiştir.
  • yuuko kanoe'yi sakurako-san no ashimoto ni wa shitai ga umatteiru'daki sakurakosana benzetiyorum özellikle saç renkleri farklı olsa da tarzlarını, ayrıca animenin openingi favorim
  • açılış parçası pek bir hoş olan anime. animeye bir gömlek büyük gelmiş sanki şarkı.
  • tonlarca anime izleyip,animeden zevk almayan bana keyifli dakikalar yaşatan animedir.

opening,ending ve 12.bölümdeki requiem parçası olsun olağanüstü müziklere sahip olan animedir.
  • buyurun linkler;
    -opening
    -ending
    -requiem
  • komedi, dram ve korkuyu tam dozunda veren anime. zaman zaman deli gibi güldürürken zaman zaman da fazlasıyla üzüyor. az karakter etrafında dönmesi karakterleri tanıma ve onlarla empati kurma açısından iyi olmuş. 10, 11 ve 12. bölümler mükemmel. eğlenceli bir özel bölümü de var.

another'dan hemen sonra izledim bu animeyi. izlemeden önce konusu ve karakterleri nedeniyle insanın aklına hemen another geliyor ama pek alakası yok. another buna göre fazlasıyla durağan ve ciddi. karakterleri de biraz kalın kafalı. bunda hem komedi ön planda tutulmuş hem de gerilim olsun diye karakterler kalas yapılmamış. o yüzden bunu daha çok sevdim. kirie kanoe'nin değişik bir çekiciliği var. müzikleri de mükemmel.

aki okui - calendrier

nao hiiragi - requiem

konomi suzuki - choir jail
hesabın var mı? giriş yap