şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cemal toktaş ve nergis öztürk'ün birlikte kurduğu yapım merkezi..
  ilk işleri için (bkz: temizlik işleri)
  www.tasrakabare.com
 • ev'vel zaman oyununu izlediğim kadıköydeki güzel mekan
 • dün akşam emin fındıkoğlu +12 orkestrasının sahne aldığı ve bu sayede gitme şansı bulduğum çok tatlı mekan.
  bilet düzeni nasıl olacak diye gitmeden önce telefonda sorduğumda "önce gelen yeri kapıyor" şeklinde mükemmel bir cevap aldım. -cidden de öyle oldu.
  rezervasyon zırvasından hazetmeyen bünyeme ilaç gibi geldi. ^^
 • kadıköy'de nuri harun atesin sık sık sahne yaptığı, hem tiyatrolu, hem konserli, hem kokteylli, hem gayet güzel yemekli, şapşahene bir mekan.
  tek başınıza oturup bir kadeh sarap içip, iyi müzik dinlemek, güzel oyun izlemek için birebir.
 • yemekleri ve ortamı çok tatlı mekan.

  servisi biraz yavaş ama insanın beklediğine değiyor.
 • kız arkadaşımla öpüştüğümüz için hareketlerimize dikkat etmemiz konusunda uyarıldığımız mekan. yuvarlak gözlüklü garsonun demesine göre müşterilerden birisi rahatsız olmuş öpüşmemizden. kendisi de midpoint'te benzer bir olayda kavga çıktığı için bizi uyarmanın en doğru hareket olduğunu düşündüğünü söyledi.

  bunun savunmasını yapma ihtiyacını duymak bile uyarıldığımız o an kadar iğrenç hissettiriyor ama öyle french kiss şeklinde bir durumumuz da yoktu. uzun zamandır görüşmüyorduk ve konuşmalarimız arasinda küçük küçük öpüşüyorduk. bu.

  biz hangi ülkede yaşadığımızı zaten gayet iyi biliyoruz. ülkenin neredeyse hiç bir yerinde sevgimizi bu şekilde ifade edemeyeceğimizi de biliyoruz. işte insan kadıköyde bazen unutuyor bunu. o kadar bastirılmışlık, ötekeleştirilmişlik sanki orada kayboluyor, bizim için bir kaçış oluyor kadıköy. ama taşra kabare çalışanları sağolsun bizi çizgimize çektiler. sizlerin de haberi olsun, bu mekanda dudaktan öpüşmek yasak!

  aslında mekanı gerçekten beğendim ve mekan sahiplerinin emeğine lafım yok. belli ki güzel işler yapmaya çalışıyorlar. orada garsonun bize gelmeden şikayetçi olan kişiye karşı; "öpüsmelerinde biz bir sakınca görmüyoruz beyefendi." diye bizi savunmasını beklerdim. tabi bu ülkede bunu istemek ya da beklemek baya bir aptallık.
 • zamansız şarkılar konseptli programları şahane geçen mekan. 22.30 gibi başlayıp 02.00 gibi bitirdiler hem pazartesi günü hem de az önce. nostalji sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gerek diye kendimce bir not düşeyim *
 • niye bilmiyorum ama kadıköy'de sevdiğim mekanlardan. güzel havada kendi kendime oturup, iki insan görüp, iki de bira içmek istediğim zaman genelde burayı tercih ediyorum.
 • kadıköyde en çok sevdiğim mekanların başında gelir. kibar ve güleryüzlü çalışanlarıyla açıldığı günden bu yana favori mekanım.