şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendimi tutamıyorum, druid aşkı bambaşka:

  (bkz: mark of the wild)
 • kedi ve köpek mama markası.içeriğinde tahıl,soya ve yan ürün bulunmuyor.
 • (bkz: #29826294)
 • kuzu etli maması da nihayet türkiye'ye gelmiştir.
 • çoğu pet sahibinin tavsiye maması. shih-tzu'ma alalım.
 • natural and delicious, orijen, fish for dogs ve royal canin fiyaskolarından sonra geçtiğim mama markası. şimdilik iyi gidiyor hayırlısı.

  royal canin dışında saydığım mamalar sağlam markalardır, yanlış anlaşılma olmasın. problem benim aşırı hassas köpeğimde.

  (bkz: alerji)
 • diğer yaş mamalar ile karşılaştırınca bizonlu yaş maması, görünüş ve koku açısından az pişmiş et kıvamında olup, bizimkinin aklını başından almıştır. 3 kutusu(374 gr x 3) fiyat -promosyon veya indirimlere bağlı- olarak da yaklaşık bir kilo ete(28,5-38 tl) denk gelmekte olup, aroması veya farklı içeriği için tercih edilebilir gibi durmaktadır. yalnız vücuttan çok çabuk atılmaması için kuru mama ile karıştırmakta fayda var. uygun fiyatla bulursam yaban domuzlu kuru mamasını da ilk fırsatta bizimkine denetmeyi planlıyorum.

  edit: yaban domuzlu kuru mamasını kuçuya denettim, 4-5 kilogram kilo kaybı olurken, özellikle ayak kasları gözle görülür biçimde gelişti, atletik bir duruş kazandı. hareketlilik artışı oldu, istekli yedi. dışkı miktarı ve kokusu azaldı. bozita, acana ve n&d'yi de denedikten sonra nihai kuru mamamıza karar vereceğiz. yaş mamada karar verildi bozita'nın tetra ambalajlı geyik ve hindi ürünleri.
 • 2014 yılında diamond pet foods'a satılmış firma. bu seneden sonra bazı içerikleri çin'den getirdikleri söylenmekte. hatta kendileri de folik asit ve bir içeriği daha çin'den getirdiklerini kabul ediyor.

  tabii bu ürünlerinin güvenilir olmadığını göstermez ama yine de bilmekte fayda var.

  edit: ayrıca bir kaç yıl önce üretiminin bir kısmını çin'de yapıyormuş sanırım ve çin'de üretilen mamalar köpek ölümlerine neden olunca geri çağrılmış.
 • 1,5 yaşındaki kedimizi bebekliğinden itibaren hep royal canin ve hills ile besledik özellikle 1 yaşından sonra inanılmaz tüy dökülmeleri yaşamaya başlamıştık. bu dönemde tüy dökülmesini azaltmak için taurin macunu ile gıda takviyesi yaptık, nispeten tüy dökülmesi azaldı fakat ben taurin macunu bitince tekrar almak istemedim.
  taste of the wild ile beslemeye başladıktan sonra 1 ay içinde kedimin tüy dökülmesini ciddi ölçüde azaldı.
 • oldukça iyi ve üst sınıf bir mama markası.

  mama konusunda aşırı kararsız olan ben, yine dayanamadım yeni mama deneyelim dedim.

  "gerçek geyik eti rostosu ve füme somon eti ile yapılmış bu harika mamada başka hiçbir mamada olmayan lezzet vardır..."

  kedilerin mamalarını koyduğum kapalı bir kutu var. bizim çocuklar açmış onu, içine dalmış mamayı yiyorlar. lezzetliymiş demek ki. ikna oldum.