• bir zamanlar oya bora ikilisi söylerdi..sözleri pek bi hoştur..
    (bkz: beynin hafıza yonetimi)

yeri delen yıldırımlardan bihaber bacakların
    karabiber tozu yutmuş gibi bi hoş dudakların
    buruna bak da etkilenme, kafdağında pencere
    ama üzülme, yine süzülme çünkü sen bitanesin.

ele güne nispet yapar gibi çökünce rehavet
    yaradılışta istiare var, rüyada keramet
    inadının neticesi, eğer koparsa kıyamet

azar azar yaşar durur hayatının tamamını
    deli dolu gülüşlerinde raks eder zamanını
    bir iki tatlı söz çeler başındaki darağacını

gerekiyorsa fırtına, aksi halde bir atalet
    semeresi çalışmanın, bu yaşta kırış kıyamet
    sana sitem serzeniştir, bu tasvir-i şikayet
    ama üzülme, yine süzülme çünkü sen* bitanesin.
  • bora ebeoğlu'nun çok başarılı bir şarkı sözü çalışması. müziği de fena değildir hani.
    (bkz: oya bora)
  • dinlemesi müthiş mutlu eder,ezber edip evde zıplayarak söylenir.youtubeu ilk actıgımda yaptıgım sey bunu dinlemek olur,cocuklugumun tadını alıyorum galiba,gülümsüyorum valla,sana sitemmm serzeniştir bu tasvir-i şikayet,ama üzülme yine süzülme çünkü sen bir tanesin!
  • bütün bir öğleden sonra kafamda yankılanıp duran namelerin ait olduğu fi tarihinde kalma leziz şarkı. ne zaman sıkılsam içimdeki allegro constanza bana söylüyo o nakaratı:
    ama üzülme, yine süzülme çünkü sen bitanesin...
  • bu şarkıyı dinleyince türkçe ne güzel dil diliyorum. kulağa çok hoş geliyor sözler. hele oya'nın o insanın içine işleyen cici sesi yok mu?

buradan günümüzün şarkıcılarına sesleniyorum. bu gizli kalmış muhteşem şarkıyı günümüze taşıyın. genç kadın şarkıcılarımızın seslendirmesini tavsiye ederim. kesin patlar bu şarkı o zaman. kesin bak.

göksel'e mesela bu şarkının çok yakışacağını düşünüyorum. onun sesi de çok hoş, çok narindir. göksel bu şarkıyı söyle, sana 1 milyon fan bulurum, iddia ediyorum.

şarkıyı bir dinleyin hele: http://fizy.org/yhsykffhnpp5

90'lara dair ezgileri çıkarıp, daha sağlam bir backround ile (backround falan bildiğimden değil de, böyle deniyor herhalde) süper olur süper.
  • az önce basketbol milli takımı reklamında ezgisini duyduğumda yüzümü güldüren şahane oya bora şarkısıdır.
    anılar, yakın gözlüğümün camında canlandılar
  • 1987 kusadasi altin guvercin muzik yarismasinda 5. olmus, cigdem talu ozel odulunu almis. ben boyle sacmalik gormedim ya. ulan sanirsin diger adaylar queen-bohemian rhapsody, deep purple-mistreated, beatles-while my guitar gently weeps falandi.. cok net hakki yenmis. olsun, o da birinci olmasin. hep birincileri mi severiz?

gerci simdi baktim juride hulya kocyigit var. kesin onun isi bu. hulyali geceler ve karaboga!
  • yeniden keşfedilebilir, çocukluğun çocukluktan da eski şarkısı. mutluluk aracı!*

yalnızca online iken dinleyebilmek gibi kötü bir tarafı var şimdilik, olsun böyle de olur.
  • her defasında gülümseten şarkıdır.
  • söylemesi pek zevkli, dile bir dolanınca kurtulması zor olan bir şarkı. bu şarkıyla kuşadası altın güvercin yarışması'na katılmışlardı yanlış hatırlamazsam. bi kıtasını oya, bi kıtasını bora söylüyordu galiba. sözler enfes.
hesabın var mı? giriş yap