• vodafone'un fikret kuşkan'lı internet paketi reklamı ile birlikte bu aralar kafayı fena taktığım bir diğer sorunlu reklam.

8-10 yaşlarında bir erkek çocuğu kız arkadaşına hava atıyor. acaip serseri ruhluyum, ben eve istediğim saatte gelirim, gece geç yatarım (neyse ki 8 diyor en azından!), bir de kimse bana kolay kolay sebze yediremez, benim olayım köfte, patates, makarna falan diyor! ama annesi buna mucizevi bi ketçap almış, içinde sebze varmış, çocuk sebze yemese bile ihtiyacını buradan karşılıyormuş meğersem ki annenin içi çoook rahat gevrek gevrek gülerek ketçap koyuyor çocuklara patates kızartmasının yanına.

çocuklara verilen mesaj eve geç gelin, uyku saatiniz olmasın (orada 8 demesi bir şey ifade etmiyor bence) ve en önemlisi kendinizi asla sebze yemek zorunda hissetmeyin. sebze çok kötü bir şeydir, direnin, yemeyin. sizin olayınız köfte, patates, makarna... ne işiniz olur sebzeyle? bir yetişkin bu senaryodaki espriyi anlar evet ama çocuklara sadece sebze yemenin keyifsiz olduğunu anlatır.

ikinci problem ise kıt beyinli anneleri o ketçabın çocukların sebze ihtiyacını giderebileceğine inandırmak, sebze yemiyorlarsa endişelenmeyin biz varız demek ve zaten çok ince bir mevzu olan çocuk sağlığı ve beslenmesi konusunu iyice sulandırarak köfte, patates, makarna ile geçiştirmelerine yol açmak.

bence bu tarz reklamlar reklamcılar derneği gibi kuruluşlarca uyarı falan almalı.

link: https://www.youtube.com/watch?v=ssab5nnh6y0
  • ebeveynlerin kabusu haline dönüşmüş bir reklama sahip marka.

"sebzesiz olmaz diyen annelerin ketçapsız olmaz diyen yavrularına. "

ulan şerefsizler! biz o çocuğa bir tabak sebze yemeği yedirmek için ne taklalar atıyoruz. çocuk bu reklamla şimdi gelmiş bana," ne fasulyesi baba yaaa ketçaplı patates kızartması yapın bana" diyor. burada taşak konusu olma olasılığına karşı uyarayım, ciddi ciddi sorun yaşıyoruz. acilen yayından kaldırılması lazım. zaten rtük 'e de başvuracağız.
  • içinde glikoz şurubu bulunan ürün... ben şunu anlamıyorum, eyvallah bu ürün yılda tonlarca üretiliyor ama üç kuruşluk şeker yerine neden glikoz şurubu kullanılıyor?!

ondan sonra yabancı mal niye alıyorsunuz? bak bakalım heinz'e içinde glikoz şurubu var mı?

(bkz: mc donald's)
  • insani tadini aldiginda cocukluga götüren lezzetli ketcap.

bazi seyler vardir tadi mi güzeldir yoksa aliskanliktan mi daha güzel gelir bilinmez, tat ketcap onlardan biri iste.

digerleri
    negro vs. oreo
    albeni vs. twix
    9 kat tat vs manner schnitten
  • yediğim en kötü ketçap olabilir. belki bi 5 sene önce falan bim ketçabı almışsam hatırlamıyorsam o daha kötü olabilir ama hatırladığım kadarıyla en kötüsü bu.

domates aromalı şeker şurubu gibi bir şey. domates tadı o kadar hafif ki sanki domates tadını güçlendirsin diye şeker atmamışlar da şekerin tadını bastırsın diye domates katmışlar gibi.
  • normal ketçap gibi basmayın, tıpkı venom 2 fragmanındaki patlama sahnesi gibi paketin yarısını tabağa dökersiniz. sonra da şaşar kalırsınız. okşayarak dökün*. eski silindir şişe çok daha iyiydi, şimdi hem ketçapı sulandırmışlar hem de paketi değiştirmişler. iyice heinz çakması olmuş, tadı da sanki ona benzemiş gibi ama yok yaaa tat acılı hala makarnaya en yakışan ketçap...
  • sıradan makarnayi lezzetlendiren acılı ketçap
  • migros jette bulunan ketçapların içeriklerini incelerken fark ettiğim tek glikoz içermeyen ketçap markası.
  • bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama değişen tasarımıyla birlikte tadı da iyiye yönelik olarak değişmiş gibi. yani bilmiyorum. eskiden bu kadar çok sevmezdim ama şu an çok lezzetli buluyorum.
  • denediğim en şekerli ketçap. üzerine döktüğünüz yiyeceğin tadını bozacak kadar şekerli. reçel kadar şekerli. yenmiyor.

100gr'da 22 gr şeker var diyor kutu. 1/5'inden fazlası şeker lan.

ketçap şekerli olur da, bu kadar fazla olmaz.
hesabın var mı? giriş yap