şükela:  tümü | bugün
  • tata'nın 4x2 ve 4x4 seçenekleri bulunan pick-up serisi.
  • kasa olarak taş gibi olsa da motor olarak sınıfta kalmış araba. zart der turbosu bozulur, zort der şanzımandan ses gelir, en ufak yokuşta vites bire kadar düşer adamı deli eder. düz yolda son gaz 140ı az geçmiştir fakat arabanın civataları yerinden çıkacak gibi olmuştur. hoş o paraya başka bi 4x4 alınmaz ama pek baş ağrıtıyor.
  • motoru gerçekten de mercedesten alınmış olan tata modeli. piyasadaki en boktan 4x4 olmasının yanı sıra en ucuzudur
  • benim aracım.

sanırım kadınların tata kullanamayacağına dair bir önyargı var, trafikte herkes tip tip bakıyor.

harika bir fakir arabası, tavsiye ederim :)

tavsiye etmemin sebepleri:

13 bin tl civarında bir paraya çok temiz tata bulunabilmesi,

1.9 motorla, cüssesine göre az yakarak fakir arabası konseptini sürdürmesi,

yüksek ve büyük olduğu için milyorluk pickup ve suv'ların sahip olduğu anlamsız yol önceliğine sahip olması (micra ile yalvarsam geçiş hakkımı alamıyordum, şimdi taksiler önümde saygı duruşu yapıyor)

140'ın üzerine çıkamaması (ulan bunun nesi iyi diyorsanız şöyle söyleyeyim, aracın hızlanmadığını ve çok geniş alarak döndüğünü bildiğiniz için gereksiz atraksiyona girmeden düz düz gidiyorsunuz, beklenti olmayınca stres de olmuyor.)

yedek parça ve servisinin aşşşşırı ucuz olması.

kampçı iseniz her türlü saçma sapan araziye gelebilmesi (bu sanırım benim şansım, çünkü tata'ların genelde motor sorunu yaşadığı biliniyor ama benim bebeğim tık demedi.)

kışın dizel motor iklimlendirmesinin efsane bi performans göstermesi. arabanın içi fin hamamı gibi. ama yazın buz torbası lazım :)

eksiler:

ses ve ısı izolasyonu sıfır. bildiğin monster truck gibi ses alıyor içerden. konuşurken helikopter pilotu cosplay'i yapabilirsiniz.

motor ve performans problemleri mevcut. ama düzgün bakılırsa ve görüntüsüne aldanılıp izli mermi sıkan taliban toyotası gibi kullanılmazsa baya dağ kampını falan çıkarıyorsunuz. ben geçen sene deli kamp attım sayesinde. bana mısın demedi.

kliması olan modellerde düz yolda bile hararet falan yaptırıyor. bende klima yok, kafam rahat. serinlemek için ekşi sözlük'te bkz esprisi okuyorum.

araç dev gibi ama güvenlik durumunu biliyorum. muhtemelen airbag falan yerine deniz yatağı koymuşlardır maliyet sebebiyle.
  • kendiliğinden eski duran bir tasarımı vardır. yanı bugün bayisine gidip sıfırına baksam o bile eski gibi duruyordur.