şükela:  tümü | bugün
  • hem twitter'dan hem facebook'ta kampanya başlatmışlar. neymiş "oylar bölünmesin"miş. nerede kime oy vermem "gerektiğini" tespit etmişler, liste yapmışlar. bir de sloganları var : "tatava etme, bas geç!" diye.

https://twitter.com/…badi/status/445236746775957505

twitter'da kime ve nasıl "basıp geçeceğimi" teferruatıyla anlattım, isteyen okusun, burada aile var, daha kibar yazayım :

akp seçmenine "koyun" diyorsunuz da, bana utanmadan hangi partiye, hangi adaya oy vereceğimi dikte ettirince, beni de koyun yerine koymuş olmuyor musunuz? saksı mıyım lan ben? benim sizin kadar aklım yok mu? sizden mi öğreneceğim kime oy vereceğimi? haddini bilmezler!

üsluba bak, tatava yapmayacakmışım, itiraz etmeyecekmişim.

inadına vermiyorum lan! sizde böyle kendini üstün, karşındakini gerizekalı gören üslup devam ettikçe inadına vermiyorum. vereni de sevsinler!

ben oyumu hdp'ye, sırrı'ya vericem. bölünürse bölünsün. bu çapsızlarda toplanacağına, bölünsün, parça parça olsun.
  • yoldaş aramanın son zamanlardaki en angut biçimi. gelmiş geçmiş en itici slogan olmaya üst sıradan aday slogan.. her zamanki üstten dil, her zamanki "ben en iyisini bilirim, sen de benim bildiğime inanacaksın, inanmazsan aptalsın" gibi bir haddini bilmezlik, bir edepsizlik ki sorma gitsin.
    sen kimsin de senin her an içinden bir melih gökçek, daha fenası bir rte çıkacak kötünün iyisi adayını eleştirdiğim için; adı geçen isimlere dair çekincelerim olduğu ve bunları ifade ettiğim için; senin kadar gözümü desteklediğin adaylarının hiç de temiz olmayan geçmişlerine kapatıp öyle coşkuyla karşılamadığım/desteklemediğim için bana tatava yapıyor diyebiliyorsun, hadsiz!

kininde boğulasıcalar zaten var, dilerim öncesinde öldürdükleri çocukların kanında boğulurlar; ama siz de kibrinizde boğulun isterim, ne bitmez çilemizmişsiniz, of be.
  • "hayatta en hakiki mursit, siktir et simdi, tatava yapma bas gec"
  • desteklediği bağımsız adayları açıklamış:

https://twitter.com/…tus/445670247081992192/photo/1
  • mizahi bir üsluba sahip ancak akılcı bir öneri.

"yaeee ben kendi istediğime atacağım yeaaaa" diye karşı çıkan ergen ruhlu: siktir git istediğin %2'lik adaya bas oyunu tamam mı? çok da iyi yaparsın canım kardeşim, bölünsün oylar. yeter ki sen şahane egolarını tatmin et, sırf birilerinin işaret ettiğini yapmak istemeyen ergen ruhunu besle, git sırrı'ya bas, bağımsıza bas, öyle kenarda köşede kim varsa bas. verdiğin o tüm oylar da seçtiğin aday ile uzaktan yakından alakası olmayan, mevcut durumda faşizmin temel direği olan yolsuz, hırsız ve dolandırıcı egemenlere gitsin.

yanlış anlaşılma olmasın, herkes inandığı insana oy atmakta özgürdür ve atmalıdır da. benim tepkim bu stratejiyi ve öneriyi toptan reddeden, ona buna, ota boka kibirli deyip, farkında olmadan kibirin allahını gösterenlere.

bakın güzel kardeşim; ben size demokrasi yapmayın demiyorum, ama bu anasını siktiğimin yerinde %10 barajı denilen, sikik bir şey var ve 12 yıldır iktidarda olan parti bu barajı kaldırmak için kılını kıpırdatmadı. bilin bakalım sizin bu çok aykırı oyunuz da tam olarak kime gidecek? lütfen biraz daha az kendinizi düşünün.
  • demokrasiden bi sikim anlamayanların zihinsel mastürbasyonu. laf başı demokrasi, özgürlük diye ağlarlar, sıkıyı gördü mü tatava yapmaymış. sana mı sorcam lan dangalak kime oy atacağımı? seni dünyaya getirirken bana sordular sanki? 30 mart saat 21:00 de "tatava yapma bi siktir git kenarda ağla" diyeceğim bu kampanyanın sahiplerine. demokrasi anlayışınız bu kadar kıt işte, size tayyip erdoğan gibi başbakan müstahak, seve seve adam edecek işte fena mı?

edit: efkan ala çoktan adam etmeye başladı bile, erdoğan'a gerek kalmayacak gibi.
640 entry daha