şükela:  tümü | bugün
 • başlık karakter sınırına takıldı. doğrusu; ''tatbikatta kurtarilmasi beklenen cansiz mankenin yanması'' olacaktı.

  gün geçmiyor ki güzel ülkemde komik olaylar yaşanmasın. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. olayın gerçekleştiği yer rize.

  (bkz: vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke)

  rize’de itfaiye teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yangın ve kurtarma tatbikatında kurtarılması beklenen cansız manken yandı.
  türk itfaiye teşkilatının kuruluşunun 301. yıldönümü dolayısı ile rize belediyesi itfaiye müdürlüğü tarafından düzenlenen kurtarma ve yangın tatbikatları ilginç görüntülere sahne oldu. cumhuriyet meydanı’nda düzenlenen tatbikatları çok sayıda kişi izledi. rize belediyesi itfaiye müdürü uğur minder koordinesinde gerçekleşen tatbikatta akaryakıt, tüp gaz ve araç yangınlarına müdahale edilerek izleyenlere dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi verildi. kaza yapan bir araçtan yaralı kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. tatbikat sırasında tatbikat gereği kazada ölen cansız manken ceset torbasına konuldu. canlı bir kişi ise araç kesilerek araçtan çıkartıldı. yanan bir evden yaralı kurtarma tatbikatı da gerçekleştirildi. tatbikat gereği ateşe verilen ahşap kulübeden çıkartılan cansız mankenin yanarak eridiği görüldü. cansız manken yanarak erimiş olmasına rağmen sağlık ekipleri tarafından sedye ile ambulansa konularak hastaneye götürüldü.
  tatbikatta en çok ilgiyi 2 milyon tl karşılığında yurt dışından satın alınan ve türkiye’de sadece üç tane bulunan araç çekti. merdiveni bir dakikada 42 metre yüksekliğe ulaşan araçla binada mahsur kalan bir yaralının kurtarılışı canlandırıldı. aracın merdiveninin tepe kısmının çatıya ulaştıktan sonra katlanarak binanın içerisine doğru ikinci bir manevra yapabildiği görüldü. tatbikatta son olarak minik itfaiyecilere hortumla sembolik ateş söndürtüldü.

  http://m.milliyet.com.tr/local/article?id=991977
 • ben bu da olmaz kardeşim demedim tatbikatır küçük sorunlar yaşanabilir, allah gerçeğini yaşatmasın itfaiye ekiplerinde çalışan kardeşlerimize.
 • 1 ekim 2015'te, rize'de yaşanan olaya konu olmuştur.
  bu cansız manken ablamız, normalde tatbikat sırasında kurtarılması beklenen bir mankendi. ama ne oldu? kurtarılamadı.. yandı gitti.
  yasını tutamadık. yazıklar olsun bize..