şükela:  tümü | bugün
  • bir beauty blogger/vlogger, hangisini seçerseniz işte. 900.000'e yakın takipçisi var youtube kanalında, makyaj malzemesi / cilt bakımı adına aklınıza gelebilecek bütün ürün, soru cevap, rutin vs hedeleri bulunabilir. hayatımda bu konuda bana daha fazla yardımcı olabilecek bi insan tanımıyorum açıkçası. şimdiye kadar drugstore ürünleri dahil, önerdiği benim de deneyip memnun kalmadığım tek bir ürün yok.
    kendisi için in tati we trust diye bi' slogan belirlemek tam yerinde olur.

youtube
    twitter
    facebook
  • deli gibi izlenen bye sister videosunda james charles'ın ipliğini pazara çıkaran youtuber. 5 milyon takipçiyle 16 milyonluk james'i resmen devirdi.

o videodaki makeup tutorialını yayınlasa keşke. koyun can derdinde kasap et derdinde ajsdbnsjndbs.
  • biraz önce yeni videosunu yayınladı...

birkaç saat sonra james charles ile youtube ofisinde bir araya gelip safe space'te yüz yüze görüşeceklermiş. ya youtube olaya el koydu ya da tati durumun kontrol altına alınması gerektiğini düşünüp harekete geçti, hatırladığım kadarıyla bununla ilgili net bir şey söylemedi.

eğer bu adımı youtube attıysa zamanında pewdiepie linç edilirken, h3h3productions haksız yere dava edilirken* neredeydiniz demek istiyorum. tün sözleşmelerinizi feshedip scare pewdiepie'ın çekilmiş ve yayına hazır 2. sezonunu bile paylaşmadınız, öyle arşivinizde duruyor. eğer bu youtube'un adımıysa sırada youtube'a büyük linç var arkadaşlar, görürsünüz. creator'ların canına tak etmiş durumda zaten artık. yapılan iyi niyetli bir hareket olsa da community'de yansımalarının hoş olacağını sanmıyorum.

james charles başlığına yazdığım ikinci entry'de (bkz: #90124654) söz ettiğim linç kültürü konusunun kontrolden çıktığına değindi özetle. bir yandan başka seçenek bulamadığını, karşısındaki insana davranışlarının okey olmadığını defalarca anlatmaya çalıştını ve verdiği örneklerin tekil örnekler olmadığını da söyledi. konunun bu noktaya varacağını tahmin etmediğini hatta jc'a göre çok daha ufak bir kanal olarak bu videoyu paylaşmaktan bile çekindiğini söyledi.

gözlerinin dolmasını, ağlamamaya çalışmasını yapmacık bulmadım açıkçası fakat o kısımlar kurguda kısa tutulabilirdi. amaç samimiyeti korumak için olabildiğince az cut kullanmak olsa da duygulandığı anların kesilmesinin açıklanabilir olduğunu düşünüyorum. zaten açıkladı, duygulanmamaya çalıştığında bitch oluyorsun, duygulanırsan zayıf sayılıyorsun, ben de ortayı bulmaya çalışıyorum diye. yeni gelen 5 milyon takipçiyi geri verebilsem verirdim, keşke böyle olmasaydı. ben bu ilgi için bu aksiyonu almış olsam benden röportaj ve yayına çıkmamı isteyenlere de tamam deyip her şeyi ortaya dökebilirdim ama amacım bu değil, bundan sonra da böyle bir insan olmayacağım. ben makyaj malzemeleriyle oynayıp eğlenmek istiyorum sadece, benim de başıma bu büyüklükte bir beauty community olayı ilk kez geliyor, hep de uzak durmaya çalıştığım şeylerdi, hatta event ve party'lere bile çoğunlukla katılmıyorum, brand deal kabul etmiyorum ve bundan sonrası için de istemiyorum dedi.

her neyse, bence kendi açısından durumu olması gerektiği gibi yönetiyor. insanlara nefret söylemine girmeyin, linç etmeyin, taraf tutmayın çağrısında bulunması bile önemli bana kalırsa.

bakalım görüşme sonrası nasıl gelişmeler yaşanacak.
  • james charles için yayınladığı 45 dakikalık nefret videosundan sonra "yha ama linç etmeyin ühühüh" tarzında bir video paylaşmıştır.

hiç samimi değilsin be milf ablacım.
  • soylediklerinin a'dan z'ye yalan oldugu ortaya cikinca videosunu silmis aglak paragoz. 40 yasina gelip hala teenager'lara komplo kurmasi ise bence basina gelen her seyi hak ettiginin kaniti.