şükela:  tümü | bugün
  • boku çıktı bu belgenin ama.. boyle mi kalkinacak ulke? turizmcilere bir parmak bal caliniyor ama sadece parmak denk geliyor

https://indyturk.com/…çlı-özel#.xsblmyswx-0.twitter
  • tatil için gidince hastalık yaymıyorsun, avm ye gidince hastalık yaymıyorsun, çay toplamaya gidince hastalık yaymıyorsun ama okula gidince, camiye gidince hastalık yayıyorsun.
    yaşasın paranın hükümdarlığı.
  • bu seyahat yasakları covid -19 yönetim sürecinin en berbat yönetilen operasyonudur.

en başında kontrol altına almak için mantıklıydı fakat şu an o kadar saçma bir hal almaya başladı ki sorun çözmek için çok büyük mağduriyetler ve problemler ortaya çıktı.

100 bine yakın insan zaten şehir değiştirmiş bu belge çıktığından beri ve bu yasağın amacı güya virüsün yayılmasını engellemek. ve 100 bin insan.

madem istatistikler böyle, e zaten test de yapılmadı bu taşıyıcı potansiyelli insanlara ve hepsi şehir değiştirdi; hâlâ bu yasağı sürdürmenin anlamı, şu vakitten sonra eziyet değil de nedir?
  • resmen komediyiz. tatil için belge olayı güzelmiş ama bence ücretli olmalı.
  • rezalet. gerçek olmadığını düşünüyorum.

kuzey korede olabilecek bir şeyi sanki ülkemizde varmış gibi göstermek de kötü bir durum.
  • bayramdan sonra istanbuldan cikis icin alinacak belgeymis. bunlar istanbulu asla acmayacaklar demek ki. boyle sacma sapan bisey akla mantiga sigmiyor. tatile gidenlerden, 65 yas ustunden covid bulasmiyor. istanbulda yasayan bazi vatandaslardan mi bulasiyor? kabus gibi resmen kabus
  • resmi olarak ikameti istanbul dışında olan onlarca 20 yaş üstü 65 yaş alti insan var izin alamıyorlar gidemiyorlar mağdurken bu ne şimdi? bir süreç ne kadar kötü yönetiliyor bunu görüyoruz. herkes bı yol tutturmuş gidiyor.

tanim: bayram sonrası tatil için alinacak belge.
  • bir şımarıklıktır.
  • tatile otele git para harca izin var ama
    ailenin yanına gitmeye izin yok. benim anladığım bu.
    dewamke bakalım daha neler çıkacak.
  • şaka gibi olay. şehirler arası yolculuk yasak olacak ama eğer tatile gidiyorsan sana özel seyahat belgesi verilecek :)))

bu adama seyahat yasaksa ne sikime tatile gönderiyosun, yok risk bulunmuyor tatile gidebilirse ne sikime şehirler arası seyahat yasağı koyuyosun en başta?