şükela:  tümü | bugün
  • barından yemek yerlerine, bakkalından tekeline, sahilinden neredeyse en küçük işletmesine kadar kürtlerin elinde olması durumudur.

bu ülkenin de ülkücüyüz diye geçinen tayfası anca anadolunun farklı yerlerinde milliyetçilik yapsınlar. tatil yerleri bu ülkenin en önemli turizm kaynağı ve dış dünyaya açıldığı yerlerdir. buraya tatile gelen yabancı turistler burada barlarda orda burda garson vs. olarak gördüğü kişileri türk zannedip türkiye hakkında kötü izlenimlerle ülkelerine gidiyorlar.

bu konuda alanya'da yakın geçmişte bir olay yaşanmıştı. alanya'da işyeri olan ve sağa sola mafyacılık oynayan kürtlerin işyerlerini çeşitli ilçelerden gelen milliyetçiler işyerlerini ateşe verip geri dönmüşlerdi. sen dağdan gelip bağdakini kovamaya çalışırsan, gittiğin yerde g.tün başın oynar ve mafyacılıkla etrafa artislik yaparsan en son birileri gelip sana dersini verir.

ancaaak bu durum diğer sahil bölgeleri için ne yazık ki söz konusu değil.

misal didim ve çevresinde bulunan akbük gibi sahil yerleri gerek kürt gerekse suriyeliler tarafından egemenlik altına alınmış durumda.

buraların yerli halkı dahi bize şu cümleyi kurdu '' burada jandarma falan hikaye buranın jandarmalığını bu kürtler yapıyor, kendi kafalarına göre birilerine ceza kesiyor, jandarma da bir şey yapamıyor ''

kurulan cümleye bakın arkadaş!

nitekim daha geçenlerde 4-5 ev yanımızdaki bir evi bastı bu kürtler! neymiş efendim arabayı hızlı sürmüşmüş. adamı dövdüler, huzursuzluk çıkardılar ve jandarma 1 saatte geldi. jandarma daha oradayken hızlı gittin diyen kekolar daha hızlı araç kullanarak siteler arasında süratle uzaklaştılar.

ondan sonra ülkede ben ülkücüyüm vatan millet sakarya diye dolaşan sözde milliyetçiler olsun!

ülkenin can damarlarından birisi olan sahil yerlerini sen kürt mafyasına kaptırmışsın. o bölgelere tatile giden halk bildiğin gece dışarı çıktığında tedirgin olarak çıkıyor ve kolluk kuvvetleri ise hiçbir şey yapamıyor.

eminim ki bu durumlara şahit olan bir çok yazar arkadaşımız vardır.

ırkçılık yapmıyorum ancak bu olaylara vesile olanlar neden kürtler ve kürt mafyacılığı oynayanlar bunu sorgulayın...

son olarak şahit olduğum bir olay; didim altınkum'a geldiğim ikamet ettiğim yerde az çok bildiğim bir kürt vatandaşımızı altınkum'da gördüm. beni görünce '' abiii napıyon yaaa '' diye muhabbete girdi. ben ona sorduğumda '' abi elimde ot var, esrar var, hap var. yabancı kızlara satıom kimisini de hapla ayarlıom kafa yapıp s.kiom '' demişti.

yerli halkı bile sindirebilecek, tatilcileri huzursuz edecek, jandarmalığa soyunacak ve mafyacılık oynayacak ve tüm bunlara karşı yıllardır hiçbir şey yapılamayacak. gerçekten durum vahim!..

not:işbu entry hem tespit hem de yaşanmış olayların anlatımıdır...
  • gitmezsin olur biter. demek ki adamlar geleceği görmüşler ki vaktinde parsellemişler.

(bkz: at binenin kılıç kuşananındır)

(bkz: sözlüğün iyice çöpe dönmesi)
  • çünkü türkiye kürdistan'dır, arabistan'dır, lazistan'dır, gürcistan'dır vs. fakat bir türkistan hiç olmamış ve olamayacaktır.
    kürdün suçu mu? hayır, koyun türklerin suçu! oyna, devam...
  • turistler, garsonları türk sanıp çok kötü izlenimlere sahip oluyormuş. yarrama bak sanki iç anadoludan gelenler çok düzgünmüş gibi gelmiş ettiği lafa bak amk çomarının.
    kürtler düzgün değil kesinlikle ama türkler de öyle kimse kusura bakmasın.
    git o turistik bölgelerin yerlileriyle sohbet et 5 dakika da gör asıl kötü izlenimi kim veriyor.