şükela:  tümü | bugün
  • her yolculuk ve tatil de " bi daha bu kadar ivir ziviri yuklenmicem, minicik bi canta alcam bu ne ya " seklindeki konusmalarin unutulup, yeniden gerekli, gereksiz ne varsa yuklenmeye hazirlanmanin ilk adimidir.
  • yola çıkmanın bir başka belirtisi...
  • son iki senedir tatile gideceğim saatler öncesinden bir anda süpriz bir şekilde ortaya çıktığı için sakin sakin yapmayı başaramadığım hazırlık. yinede 5 saat sonra yola çıkacak olan ben bu durumdan şikayetçi olamıyorum doğal olarak. e tatil olsunda nasıl olursa olsun sonuçta...
  • "ay şunu da alayım bunu da alayım" derken bir tır kiralamanızı gerektirecek kadar saçmalayabileceğiniz hazırlıktır bu.
    sakin olmak, ve "ihtiyaçlar"ı götürmek en mantıklısı.

mesela az önce anneme bavuluma neler koyduğumu saydığım zaman, annemin oluşturduğu "çıkarılacaklar" listesi;
    -mumlar
    -çalar saat
    -cd case (aslanlar gibi creative'im varken, hakikaten gerzeklik. işte kendini kaybediyor insan)
    -iki adet fotoğraf çerçevesi (ne var lan uzun bi yolculuğa gidiyorum ben. özleyemez miyim sevdiklerimi?)
    -ayakkabı çekeceği
    -bir adet kavanoz (bunu niye koyduğumu yemin ederim hatırlamıyorum. çok mantıklı bi sebebi vardı ama.)
    -şemsiye
    -tütsü kutusu ve bir takım tütsüler

bunları götürmeyin o tatile. gerçi mumlara üzüldüm sahiden ama olsun.
  • en tatlı hazırlıktır. bir de sevgiliyle yapılıyorsa bu hazırlık tadından yenmez.
  • hayattan sogutur.

gurbetciyiz malum, yine geldi catti memlekette tatil zamani. ön hazirliklar, ki nerden baksan 1,5 ay önce ba$ladim, zaten ömrümü yedi. onu da alayim, bunu da unutmayayim, kozmetikti, kiyafetti, boktu püsürdü yigdim eve. annem hala bikbiklaniyor "ayyy bi$i almadik, ayyy hic bi$i götürmüyoruz, ayyyy bo$ gidiyor valizler" (bak dikkatini cekerim kadin yük icin kasiyor bak). neyse topladik ettik, benim odamda adim atacak yer kalmadi, valizler indirildi vs. derken bugün o gündür efendim. ba$ladik hazirlanmaya. kilo hakki ki$i ba$i 30kg + 10kg el bagaji, ben gayet rahat hayatta 90+30kg yük cikmaz diye seviniyorum, annem tam aksine agliyor o kadar yükümüz olmayacak diye.

neyse benim valizim daha aldigim e$yalarin yarisini yerle$tirmeden doldu, bi tarttim 30kg! ve ben evet ben "amaaan fazla bi$i almicaaaam yanima, ne gerek var" insaniyim, 1 milyon cantasi (yanima aldigim canta sayisi 1) 3 milyon ayakkabisi (yanima aldigim ayakkabi sayisi 4) olan bi insan degilim ama evet buna ragmen 2. valiz de yine cogunlukla benim e$yalarimla doldu, $u an 45kg'dayim ve daha makyaj malzemelerim girmedi o valize. (makyaj malzemesi nedir ki deme, 1 milyon cantam yok ama en az 5kg kozmetik ürünü götürüyorum) yani özetle ben bu sene 1 aylik tatile 50kg yükle gidiyorum ve yanima hicbir $ey almiyorum!!

annem peki, hani $u valizler bo$ gidiyor diye aglayan annem? o diger 40kgyu full full doldurdugu gibi, el bagaj hakki olan 30kgyi da full doldurdu, yetmedi hala bir yerlerden bir $eyler cikariyor, bir yerlere sıkıştırmaya cali$iyor, aman canim bunu da tarttirmayiz cinlikleri dü$ünmeye ba$ladi bile.

sac diplerime kadar terledim, yoruldum, hayattan bezdim, isyanlardayim ve hala bitmedi i$im. öyle tatli bir tela$ sabirsizlik, heyecan falan degil, bildigin ömür törpüsü. yüregim tükendi sabahtan beri. hala aklimda gitmeden halletmem gereken bi milyon i$ var ve eminim yarin ucakta o 1 milyon i$in yarisini unuttugumu fark edecegim.

özetle; kadinlarla tatile cikilmaz, gurbetci demek her türlü rezillik demek, tatil hazirligi hayattan sogutan bir $ey ve bu sene hic kimseye cikolata yok!
  • yapmamak için tatilden vazgeçer evde otururum. bi tür gerilim. bi tür ızdırap.