• gürcistan veya bulgaristan'da yapılınca ferahlatan aktivitedir.

türkiye'de yapmayınız, yapılmaması konusunda çocuklarınızı uyarınız.
  • ege ve akdenizden çok daha pahalıya çıkar. örneğin oda+kahvaltı nezih bir oteli ege kıyılarında 150 200 tl ye bulabilirsiniz. karadeniz sahilinde ise bu fiyatlara ancak kulübe bulursunuz.
  • akdenizin tuzlu suyunda gözlerinin yanmasını istemeyenlere şiddetle tavsiye edeceğim olay. hatta şimdi denize gidiyorum, kalabalık değil, deniz temiz ve hava güzel. daha ne isteyebilirim ki?
  • dag tatili için birebirdir. trekking + kamp yapacaklara artvin ve rize çevresi tavsiye edilir. tek sakat nokta ayi ve domuz. onun disinda çok rahat.
  • olm manyak mısınız lan? geçen zırıl zırıl "istanbul bugün 53 derece bühühüü" şamatasını yaptığınız gün istanbul'da en yüksek hissedilen 34 derece iken trabzon 38 derece idi! bugün keza 37. gece gündüz yapış yapış geziyoruz. nem oranı bir aydır %80'den aşağıya hiç düşmedi. sanki yukarıda bir yerlerde dev kazanlı bir ütü var ve sürekli buhar basılıyor. ütü kokuyor her yer! serinlik hayaliyle gelmeyin.
  • köylülük göstergesi mi? aynen köylülük göstergesi. lütfen siz köylülük yapmayın ve gitmeyin karadeniz'e. bodrum'da çeşme'de insan yığının içinde boğularak cool olmayı devam edin.

biz geçen sene ailecek 8 günlüğüne gittik. daha uzun süre de gidilebilir aslında. bizim amacımız yeşillik, serin hava, değişik yerler görelimdi. deniz, kum beklentisyle gitmedik haliyle.
    ilk durak olarak kastamonuya gittik. kıyı boyunca ilerledik. bizim en beğendiğimiz yer şehir merkezlerinden ziyade yaylalardı. sadece aydere gidip ilerisine gitmemezlik etmeyin ama. ileride çok daha güzel yaylalar var. uzungölün devamında çok daha güzel yerler var. ama yollar çok kötü. kendi arabamız uygun olmadığı için pokut'a çıkamadık mesela ya da aşağı kavrun'dan sonra ilerleyemedik. belki uygun bir araba daha iyi olabilir. ya da yaylalara tur düzenleyenlerle konuşmak daha iyi olabilir. bir daha gitsek öyle bir şey yapardık. kendi arabanızla her yere gidemediğiniz gibi o yollarda araba kullanmak çok da yorucu olabiliyor. insanları da çok takmayın. oraya yerleşmeyeceksiniz sonuçta. tatil yerlerindeki esnaflardan çok mu memnunsunuz? keşke uygun trekking ve bisiklet yolları olsa dediğim bir çok yer vardı. mükemmel bir doğa. gidilesi görülesi.

edit: ordu'ya giriş çıkışa dikkat edin. radar var. saçma salak ceza yemeyin bizim gibi.
  • tatilde huzur ve dinlenmek isteyenlerin gideceği yer. zira güneye gidip ben dinlendim diyen kimseye rastlamadım. kalabalık, sıcak ve gürültü çekilir dert değil
  • ben gitmem, ama bitmeden tükenmeden gidin bi görün derim.
    çünkü karadenizde o ormandır, yayladır, güzelliği/özelliği olan hiç bir şey kalmayacak. yakılıp yıkılıp yağmalanacak belki de.
  • şu sıralar bu eylemi yapmayı düşünenlere önermediğim olay. yani en azından dağlara, yaylaya falan çıkılmayacaksa.

ordu fatsa'dan dün döndüm, sahil tarafları esmediği gibi nem oranı da %90'larda. deniz kum güneş arayanlar için ideal tabii ama nefes alamayacağınızı da bilin.

bir de böyle bir planı olup, insanı düzgün olan bir yer arayanlara öneri için (bkz: sinop). hem doğu karadeniz kadar yağış almıyor, hem de güzel ve temiz plajları var. üstelik sinop merkezdeki insanlar da diğer birçok yere göre daha modernler.
  • arapların birkaç seneden beri sürekli yaptığı olay.

geçen bir resim gordum. mekanda 2 turke karsin 52 arap vardi.
hesabın var mı? giriş yap