• benilux turu aldiysaniz mantiken misira goturmeleri gerekir.

gorulmemis rezalet.
  • tatilbudur.com’dan 15 temmuz 2017 cumartesi günü için 2 adet 1 hafta sürecek benilux turu satın aldım. akabinde, 3 temmuz 2017 tarihine vize randevusu aldım. kurban bayramının 2. günü tatilin acenteden çıkan anlaşmazlık nedeniyle iptal edildiği 17 temmuz pazartesi günü düzenlenecek tura katılabileceğimi bildirdiler. bende o güne izin alıp alamayacağımı sormak için pazartesi amirime sormam gerektiğini belirtip, çarşamba günü dönüş yapacağımı belirttim. pazartesi, amirimle görüştüğümde başka arkadaşın tatil izni ile çakışması nedeniyle izni veremeyeceklerini söylediler. bende, tatilbudur’u arayıp, 16 temmuz tarihindeki tura kaydırmalarını (internet sitesinde16 temmuz turu için satış devam ediyordu) istediğimi belirtim. her gün durumun ne olduğunu sorduğumda, arkadaşlar talep açmamış ilgileniyoruz gibi standart cevaplar alıyordum. bende vize tarihim yaklaştığı için o zaman uygun olan başka bir güne kaydırmalarını rica ettim.
    4 temmuzda (vize tarihim geçtikten sonra) 31 temmuz pazartesi gününe ayarlayabileceklerini ve kesin kalkış olduğunu belirttiler. bende tamam dedim. ancak bakın sizin geç haber vermeniz yüzünden vize randevumu kaçırdım. dolayısıyla, hizmet bedeli almadan (35 euro) ve 85 euroluk vize bedelini vermem kaydıyla, vize işlemlerinin kendileri tarafından yapılmasını belirtim. müşteri temsilcisi sizi mağdur etmeyeceğiz filan dedi. birkaç gün oyaladıktan sonra vize hizmetini bizden almadığınız için size bu imkânı sağlayamıyoruz dediler (zaten vize hizmetini onlardan alsam niye size sorayım). bir şekilde vize işlemlerini hallettim.
    28 temmuz cuma günü saat 16:00’da bir telefon turunuz iptal olmuştur, isterseniz sizi 6 ağustos benilux turunu ayarlayalım dediler. benim sinir zıpladı, siz dalga mı geçiyorsunuz, ben özel sektör çalışanıyım dedim kafama göre izin günlerini değiştirebileceğimi zannediyorsunuz, ben 31 temmuz günü benilux turuna gitmek istiyorum dedim. başka acentelerden ayarlayıp bulun dedim.
    doğal olarak bulamadılar ve bize bir iki tur önerdiler. bizde klasik italya turunu seçtik. diğeri ise orta avrupa turu idi. klasik italya turu sizin turunuzdan pahalı biz sizden fark talep etmeyeceğiz dediler. bende birde isteseydiniz dedim. bizi bir tura dahil ettiler. ancak, oradaki herkes thy ile giderken, biz pegasus ile gitmek zorunda kaldık, yer yokmuş dediler. biz sonradan öğrendik ki uçakta yer olduğunu öğrendik.
    pazartesi uçağa bindik diğer grubun gelmesini roma havalimanında 2 saatte yakın bekledik. içimden artık, daha kötü bir şey olmaz diye düşünürken aslında bunların başlangıç olduğunu nereden bilecektik.
    ilk önce otobüste wi-fi olduğu yazarken, aslında olmadığını öğrendik, şayet varsa da bize kullandırtılmadı. roma’yı panoramik tur yaptırdılar, rehber hiçbir bilgi vermediği gibi şurada fotoğraf çektirin 15 dakikanız var diyerek, otobüste beklemeyi tercih etti. bizi otelle bıraktılar, herkes şokta nasıl yani daha nefes alamdan, işte yol üzerindeki güzergâhları almanız gerekir yoksa sizi benzinlikte bırakmak zorundayız vs. dedi. biz mecbur 2 adet yol üzeri yerleri aldık ve 2 kişi toplam 150 euro verdik. bir sürü saçma tur koymuşlar ve hepsi çok pahalı turlar. hepsini almaya kalksak iki kişi toplam da 750 euro vermemiz gerekiyordu. başka bir tatilbudur’un tarafından düzenlenen roma turuna katılma şansımız oldu, 2 kişi toplam 50 euro vererek katıldık. otobüs mükemmeldi, rehber ise bize romanın tarihi hakkında o kadar güzel bilgiler veriyor ki biz hayran hayran adamı dinliyoruz. o tura katılanların hepsine kulaklık verilmiş, adam yolda konuşurken turdakiler dinliyor. biz tura dahil olmadığımız için o kulaklıklardan vermediler. bizim turda ise bunlar olmadığı gibi, italya’da mecbur tutulan italyan tur rehberini bile almamıştı düşünün öyle çakma turdayız. bizim rehber biraz floransa hakkında düzgün bilgi verdi (turdakiler şaşırdı), diğer yerlerde ve yolda gereksiz birçok bilgi verdi (hristiyanlığın doğuşu, ortodoksluk, protestanlık’ın çıkışını anlatması, italya’nın nüfusunun azaldığı vb. ama italya tarihi ile ilgili bilgiler konusunda avcumuzu yaladık.
    otellere gelecek olursak, oteller temizdi ama kahvaltı namına hiçbir şey yoktu. şöyle ki tatilbudurun kendi düzenlediği turdakiler aynı otelde kalıyorduk. onlar ayrı yerde biz ayrı yerde kahvaltı yaptık. onların orada kahvaltısında her şey varken bizde bir tek kruvasan vardı. bütün otellerde aç kalmak zorunda kaldık.
    turun sonunda ise biz pegasus ile dönerken, korsan turdaki arkadaşlar thy ile döndüler.
    bu süreçte tatilbudur’dan sadece tansel bey elinden geleni yaptı, başka hiçbir biriminden gerekli alakayı ve özürü görmedim. kısacası tatilbudur’dan tatil almak risktir.
  • insanların böyle durumlarda sizin yapacağınız işin diye başlayıp sövmemesine her zaman şaşırmışımdır. belli ki organizasyonu yapanlarin beceriksizliği ve tecrübesizliğinden kaynakli oluşmuş. iptal edilen yurt içi gezisi değil sonuçta. adamlar resmen italyayı itelemiş
hesabın var mı? giriş yap