• iş yerinizdeki bayan arkadaşlarınızın siz yokken masanızı kafalarına göre toplayıp düzenlemeleri sonucu yabancı bir masada oturuyormuşsunuz hissine kapılmanıza sebebiyet verir.
  • - aaa tatil, nerdeydin?
    + yeni dondum lan, du bi soluklanayim.
  • bilgisayarınızı açarsınız , garanti bankası internet sitesine girersiniz, hesap işletim ücreti adı altında sizden para çekmişlerdir hem de otomatik ödeme talimatınız olduğu halde, hop o yaptığınız tatil bir anda bitmiştir, gerçek yaşama geri dönmüştürsünüz.
    ya da işe gelirsiniz size iş verdiğiniz aptalın hiç bir iş yapmadan bir hafta boyunca mal gibi durduğunu görürsünüz, bütün iş gene size kalmıştır, budur tatilden sonra ki ilk iş günü.
  • hayatının geri kalan kısmını bir transeksüel olarak geçirmeye karar veren tatil'in*, ilk iş günü maceralarının anlatıldığı bir kitaptır. otoban kenarlarından tutun da, kamyon yataklarına kadar bereketli bir gün anlatılmaktadır.

ha bir de tatil dönmesi vardır ki, o da tatile gidip transeksüel olan başka bir hayat hikayesidir.

edit: başlık değiştirilmiş. daha önce bu başlık tatil döndükten sonraki ilk iş günü idi. entryi bu kıstası göz önüne alarak okursanız daha mantıklı olur.
  • tatile en çok ihtiyaç duyulan gündür.
  • çok büyük ihtimalle pazartesi günü olacaktır. hep hafta içi 5 gün için izin alınır 4 günde hafta sonu 9 günlük tatil olur. hali ile dönüş de pazartesine denk gelir.
  • yazlık yerlerde çalışanlar için sıradan bir gündür.
  • izine çıkamayan iş arkadaşlarınızın yüzünüzdeki acıyı gördüklerinde inanılmaz bir haz ve mutluluk aldığını gösteren gülümsemeleri, bir de üstüne " sen sanki biraz kilo almışsın tatil yaramış artık verirsin biriken işleri yetiştirmeye çalışırken" diye espri yapmaları, ve " özledin mi sabahın köründe kalkmayı" demeleri ve ayrıca "düşünsene 1 sene boyunca beklediğin tatilin bitti seneye kadar tekrar bekleyeceksin" demeleri. noluyor anlamadım ki herkes de bir acı gerçek teması
hesabın var mı? giriş yap