• "salgın sıfırlanmadan oteller açılsa, seyahat izni verilse dahi, tatile giden insanların covıd19’a yakalanması halinde o bölgelerdeki hastanelerin kapasitesi zorlanabilir. bu açıkçası, tatil yörelerinde yaşayan yerel halka da haksızlık. bir yaz tatil yapmamak çok mu zor?" diye tweet atan gazeteci melis alphan'ın tatil fotoğrafı paylaşması rezaletidir.

link

bu tweet'ini hatırlatan bir takipçisine verdiği cevap ise daha da ilginç. "ben üç yazdır tatile gitmiyorum. bir yaz tatile gitmemek zor değil demiştim."

cevap

edit: açtığım başlığın altında girilen entrylerin yarısı "melis alphan kim amk". bu tipler eleştirmesin lütfen kadını, onlar da önce kendini düzeltsin. ülkenin her şeyi mi bu kadar kalitesiz olur?
  • ahahaha yalnız gedofatuan adlı kullanıcının yapmış olduğu "siz süreyi mi kast etmiştiniz? ben de covid yüzünden yazdınız sanmıştım." yorumundaki tecahülüarif bendenize kahkaha attırmıştır.

edit: çok aptalca bir yazım yanlışı yapmışım. @nils'e düzeltme için teşekkürler. gülmekten gözüm dolduysa demek ki...
  • melis alphan ülkedeki tüm olmamışlığı bünyesinde toplamış bir insan.
    olmadı, olmuyor.

ilgilenmeyin, bi süre sonra durur.
  • bu ülkede kim bir şeylerin başını çekiyor ise , en ön safta bayrak sallıyor ise
    ondan uzak duracaksın.

bu ülkede ahlak bekçileri aslında en ahlaksız insanlardır
    bu ülkede en çok biz vatanseveriz diyenler , vatan hainidir
    bu ülkede en çok biz dinimizi seviyoruz diyenler , dinsizdir
    bu ülkede atatürk'ü en çok biz seviyoruz diyenler , atatürk'e en zarar verenlerdir
    bu ülkede en aydın bizleriz diyenler , en yobazlardır vs.

o yüzden siz kimsenin ne dediğine çok da itibar etmeyin.
    kendi bildiğimizi okumak , kendimizi bilmek en iyisi.
  • pamuklu babanne donuyla gitmiştir.
  • ya madem o kadar büyük konuşuyorsun twitter’da, o zaman paylaşma fotoğraflarını. en azından topa tutulmazsın! başkası bilmezse yaptığınız tatil sayılmayacak mı? gösteriş olmadan da bir şey yapmanın anlamı kalmadı.

sosyal medya ikiyüzlülüğü, iki ay sonra evde kal diye hikaye atarlar puzzle’larla.
  • bu insanlar 2. dalga geldiğinde ellerinde kahve bardağı ile hikaye atıp "evde kal" diyecek. pandemi başladığında çalışmak zorunda olan insanlara bile sosyal medyada nolur evde kal, izin al, onu yap, bunu yap diye ahkam kestiler, yeri geldi linç ettiler, rezil ettiler. sonra da bu sürecin bu kadar uzamasına çanak tutmamış gibi hala aynı riyakârlıkla devam ederler. onlar bir tatilini, düğününü, gezmesini bitirsin, keyifleri bir yerine gelsin illa bir gün dikkat ederler herhalde.
  • hırçınsunun annesi annebigel

tatile gidenlere, gidemeyenin isyanı

(bkz: ele verir talkını, kendi yutar salkımı)

deniyordu galiba.
  • nasıl ikiyüzlü bir milletiz, bizim insanlarımızın yüzüne tükürsen yağmur yağıyor diye şükür duası kılar.
hesabın var mı? giriş yap