184 entry daha
  • içindeki trene (roller coaster denmiyodur heralde ona) bindiğinizde hemen başlangıçta sağ taraftan yukarı tırmanırdı ve yukarı çıktıkta mekanın camekan kaplamasından gelen ısıyı ve oradaki rayların o sıcak kokusunu hissederdiniz.

ulan şaka maka kokusu burnumda be. hey gidi.
  • jetonla çalışan arcade makinalarının jeton haznesinin kapağını bilmeden düşürdüğüm an önüme şelale gibi akan jeton deryasını görüp ulan zengin olduk hissiyatına kapıldığım yer.

sene 2000'lerin hemen sonrası.
  • akıllarda hep alabora’ya binenlerden dökülen kepek, deri vs gibi bilimum dna unsurlarıyla hatırlanan eğlence mekanı.
  • ortaokulda okul tarafından 10-15tl ücret karşılığında (daha da fazla olabilir) götürüldüğümüz yerdir. hızlı tren favorimdi, alabora'ya binmeye götüm yememiştir. birde uçaklar vardı sevdiklerim arasında dümen ile yukarı aşağı kontrolünü sağlardık. kaydıraks vardı, bildiğin su kaydırağı gibi birşeydi, fotoğraf falan çekilirdi. ne zaman gitsem bitmek bilmeyen bir sırası vardı hiç binmek nasip olmamıştır.

yemek yapılan yerler vardı, o zamanın şartlarında maddi durumumuz pek yerinde olmadığından yiyememiştim. gözleme yapan teyzelere bakıp iç geçirirdim, hiç gözleme yememiştim. içim oradan hep buruktur.
  • 23 nisan 1996 yılında bayındır holding tarafından 69 milyon dolarlık yatırımla kurulmuştu.

binasının mimarı oktay nayman'dır.
105 entry daha
hesabın var mı? giriş yap