• bir kısım tatlıyı yemek için kullanılan şeylerdir. bazı evlerde kahvaltıda da kullanılır. sebebini bir türlü çözemedim bunun. çok görgülüyüz mesajı mı verilmek isteniyor nedir. bizim evde de var bu davranış biçimi. afedersiniz sik kadar çatalla ne yediğimi anlamıyorum. peynir alıcam diye harap oluyorum diye abartırım hatta.

(bkz: sözlük sana diyorum anne sen anla)
  • müzmin bekar erkeğin gözlerini alamadığı yerdir. hani giymiştir hatun üzerine beyaz gömleğini, açmıştır iki düğmesini ve ordan görünmüştür efsane, uyanmış: budaaaaaaaaa demiştirya, ha işte orası tatlı çatalıdır.
  • şu hayatta beni tam anlamıyla zıvanadan çıkartan ilk beş şeyden birisidir bu çatal.

ne zaman tüm yemek çatallarını kullanıp bulaşık makinesine dizmiş ama çalıştırmayı unutmuşsam bu kahrolası çatalın eline kalıyorum ve kocaman ellerimle ucundan tutup yemek yemeye çalışmak sinirlerimi tepeme çıkartıyor. iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey bu.

kesinlike çatal bıçak takımı kalabalık görünsün diye yapılmış, dünyanın en gereksiz icâdı.

an itibâriyla zaten severek yemediğim brokoliyi bir de bununla yemek... daha fazla yazamıcam.
hesabın var mı? giriş yap