şükela:  tümü | bugün
  • yine full aksesuar bi erkek başrolle karşı karşıyayız. müzisyen, klasik araba kullanıyor, hoca olacak kadar zeki ve de aynı zamanda zengin ama idealist de olan kalın dudaklı bir adet şükrü. yaaa yapmayın allah aşkına sonra kızlarımız bunları gerçek zannedip fanpage açmaktan şaşı oluyor.
  • a nın kim olduğunu buldum. herşeyi bilip mesaj atıyor. avni, fuat avni..
  • gözlük takınca beyazlayan, eline gitar alınca eski rengine dönen saçlara sahip bir karakteri olan dizi.
  • bir pretty little liars izleyicisi olarak olmamış sanki dedirten dizi.

öncelikle alison (açelya) karakterinin sapsarı olması gereken saçlarının simsiyah olmasına mı üzüleyim, hanna (hande) karakterinin sarışın olmasının sebebinin açelya'yı örnek almasını es geçmelerine mi üzüleyim, tek vuruşla koca adamı yıkan emily (emel) karakterinin sümsük bir tip yapılmasına mı üzüleyim, yoksa 5. sezonda bile a'dan mesaj almamış olan ezra (eren) karakterinin a'dan mesaj almasına mı üzüleyim.

en kötüsü de o en sevdiğim the pierces- secret şarkısının türkçe söylenmesine mi üzüleyim.
    --- spoiler ---

bir de hande'nin annesi ileri ki sezonda kilisenin rahibi ile takılıyor. bizimkiler de imamla takılırlar artık.
    --- spoiler ---
  • çok merak ediyorum bir lise öğrencisinin öğretmeniyle öpüşmeli sevişmeli ilişkisini yansıtıp, lezbiyenlik konularına değinecekler mi? ve daha bir sürü şey.
    neden kendimiz adam gibi diziler yapamıyoruz da, adamların çektikleri dizileri parça pinçik uyarlıyoruz?
    biraz özgün olun lan.

edit: şükrücüm naptın ya. şeref meselesinden sonra yapılacak şey miydi bu? neyse umarım iyi bir şeyler ortaya çıkar, sırf senin için şans vereceğim. öptkibbye.

edit2: ahahhaha üniversite öğrencileri olacaklarmış zaten. dakika 1 gol 2.

şok editi: söylediğim tüm lafları yutuyorum on numara dizi yapmışlar.
    orjinaliyle alakası yok neredeyse ama kurgu olarak orjinalinden daha iyi gidiyor diyebilirim şuan için. özür dilerim beyfendiler hanfendiler, bozmadan böyle devam edin gözünüzü seveyim. yakında instagram açıp tkyfans hesaplarını takip edeceğim o derece. tamam abartım öhö öhö.
    neyse kısaca böyle devam. pll ölsün tky'den selamlar......
  • ben bunun orijinalinin 3. sezonundayım. yerli versiyonuna da bakayım dedim. ezra'nın yani eren'in tüm olayların içinde olduğunu ilk bölümünden öğrendim.
    resmen bir dizinin çakmasından orijinalinin spoilerını yedim. şaka gibi.
  • bu dizinin yapımcısı ilgi manyağı diye bi dizi yaparsa bilin ki o da person of interest'in uyarlamasıdır.
  • sevişme sahnesini akp'nin rtük'teki çoğunluğunu kaybetmesine güvenip yayınladılar galiba ama behzat ç.'yi yayından kaldırmak için meclise önerge veren mhp'yi unuttular. haşırt to the blackboard yani, şimdiden geçmiş olsun. ama biz sizlerin bu sekülerleşme hamlenizi hiç unutmayacağız koca yürekli insanlar. unutursak kalbimiz kurusun...
  • pretty little liars'ı ilk başladığı günden beri takip eden biri olarak bizimkiler neresinden batırdılar güzelim diziyi diye meraktan ve dalgasına açıp izlediğim uyarlamamsı çakma şey.

eleştiriye nerden başlasam bilemiyorum, tamam emily'i gay yapsanız evimizi tayyip önderliğinde tomalar basardı haklısınız da kalkmış alison'ın abisine (jason) aşık etmişsiniz o da yetmemiş hanna'nın yaptığı hırsızlığı emily'e yıkmışsınız. ya bu kız aşırı merhametli, iyi ve düzgün bir karakter kalkıp neden salak, sümsük, ağzına kürekle vurulası bir insana dönüştürdünüz anlayamıyorum bu emily diye yutturmaya çalıştığınız kız resmen 60 iqlu falan.

bu kızlar liseli arkadaşım, beğen beğenme liseli bunlar. zaten "küçük" kelimesi de o yüzden var allah aşkına üniversiteye giden hayvan kadar kızların neresi küçük bana izah eder misiniz? hadi ona da neyse diyelim bizim, ezra yani eren'in olaylara dahil olduğunu, aslında başından beri birçok şeyi bildiğini öğrendiğimiz zaman dizi 4 sezonu devirmişti kalkıp ilk bölüme koymuşsunuz heyecan meyecan kalmamış ortada. önce karaktere alıştırıp sonra kimse beklemediğinde öldürücü vuruş yapman gerektiğini de sana ben mi söyleyeyim senarist abla?

mona nerde? hakikaten yani. son derece kilit bir ismi, en az başrol kadar önemli olan bir ismi görememek, adını dahi duyamamak ilginçti doğrusu. valla bu diziye yaklaşık 6 yılını veren bir insan olarak kızların kıyafetlerinden davranışlarına, senaryonun eksikliğinden saçmalığına tonlarca detay buldum da bir ara hatırlatırsınız roman yapar gönderirim senariste. ne diyeyim keşke sokaktan bulduğunuz ilk pll izleyen ergene yazdırsaydınız senaryoyu en azından böyle detayları atlayıp saçmalayıp orjinalinin ününe leke sürmezdi.
  • bir grup dudak ve rujlarının oynadığı dizi. dudaklara ve rujlara bakmaktan dizi izleyemedim, olm allah aşkına 39 kilo boya sürmeyin şu tiplere.