şükela:  tümü | bugün
 • şükürler olsundur. içime su serpmiştir.
 • tutuklanmaları için önce ifadelerinin alınması, ardından nöbetçi savcının zabıtaları mevcutlu istemesi, zabıtanın tahkikat evrakıyla savcılığa çıkarılması, savcılığın dosyayı inceleyip tutuklama istemiyle zabıtayı mahkemeye sevk etmesi, mahkemenin de suçun gerçekleştiğine inanması ve zabıtaların kaçma şüphelerinin olması sebebiyle tutuklama kararı vermesi gereklidir. kaynakta sadece gözaltına ilişkin bir bilgi var. bu bilgiyi veren kişi de hamidov isimli bir twitter kullanıcısı. ben tatmin oldum...
 • (bkz: şimdi tutuklanan zabıtaları savunma devri gelmiştir)

  kardeşim adama üniformayı vermişsin. sosyolojik psikolojik destek yok. zaten çoğunun yarın güvencesi yok. taşaron kucağında hizmet yap diyorsun.

  var ya her şeyin savunulacak bir zayıf noktası var.

  arkadaşın dediği gibi iki biraya gideri var
 • bundan sonra işini yapacak devlet memurunun kusurlu kişi takkeli cübbeli ise işini yapmaması gerektiğinin göstergesidir. zabıtalar kesinlikle hatalıdır, polis çağırıp olayın büyümesini engelleyebilirlerdi onun dışında standart kendini koruma refleksi ile hareket ettikleri açık ve nettir. protestocuyu elinde silah yokken kafasından vuran polis aylarca sorgulanmazken, kendisine bıçak çekilen zabıtanın kendisini ve halkı korumuş olmasına ceza veriliyor olması akıl dışıdır.
  tabi burada tutuklanmanın doğru olduğunu kabul ediyorum, direk tutuklanma olduysa rezaletin daniskasıdır. sorgu için göz altı yapılmış olabilir, normaldir ifadelerini verirler iş biter.
  bununla beraber orada bıçak çeken ışid bozması din istismarcısının hala göz altında olmaması şaka gibidir, ve nasıl bir ülkede yaşadığımızın açık net göstergesidir.
  buradan çıkan sonuç şudur, suç işleme niyetiniz varsa, as sakal, bir takke, bir de cübbe edinin. ha tabi kol gibi bir bıçak ta yanınızda olsun. hele bir de videoya çekilirseniz sizi de savunacak yobaz ordusu hazır bekliyor.
 • konuyu pek bilmiyorum açıkçası. bi'kaç saat önce konuyla ilgili bi dayak videosu izledim o kadar. pek de ilgimi çekmedi açıkçası. ama burada yazılan bazı entryleri görünce dayanamadım.

  misal: "bir işportacıya sınırı aşan müdahelede bulundukları için değil, ışid tipli bir yobaza dokunmaya cüret ettikleri için tutuklanmışlardır." (bkz: #63494554)

  hassiktir lan oradan. bunu yazana sorsan 'ama insnları dış grnşlerne göre değrlndrmk çok kötü..' diye hümanizm kasar amk. adamın alnında ışid'ci mi yazıyor lan mal.

  bazı insanlar hakkaten mal.

  edit: bu aralar sakal uzatıyorum. ışid tipli bir kemalistim. evet..
 • bunlar işini yapan devlet memuru falan değil. hadlerinin bildirildiği iyi olmuş.
 • o yavşadıkları amirlerini de aldılar mı acaba dedirtmiştir.
 • emir, büyük yerdendir.

  umarım doğrudur.. en azından, bir garibanın ekmeğiyle oynamanın sınırlarını bilsinler. mafya gibi, güçeüz adamlara çöreklenmek yerine; belediyeci gibi davranıp, herkese eşit muamele yapsınlar.

  ders olsun.

  ceberrut devlet ölmüştür bu ülkede. hem de 15 temmuzdan sonra..

  sakallı, cübbeli oluşu filan değil; milli iradenin tâ kendisi olması hasabiyle kayda değerdir.
 • kerhane tatlıcısı şeriatçı abinin memurları kesmeye çalışırken dayak yemesine duyarlı olduğumuz için ne kadar mutlu olduğumu hatırlatan olay.

  ceza olarak bence şeriatçı abi domaltıp siksin ardından suratına işesin zabıtaların. videoya da kaydedip tüm porno sitelere koyalım ki duyarımızın farkına herkes varsın.