• nereye baksam cok "tatlis” bir kisi, “poncik” bir kedi, “minnak” bir bebek, “sapsik” sevgili...bu kelimeler kullanılamasaydı ne kullanılırdı merak ediyorum. bu kelimeleri sıklıkla 90 ve sonrası doğumlu arkadaşlar kullanıyor ama az da olsa kazık kadar heriflerden de duyabililiyorum. genelde bu tatlis kizlarimiz toms ayakkabi sahibi olup, pastel pembe-turkuaz naifligindeler, onların şirin ince sesleriyle bu kelimeleri kullanışlarını sevmemek imkansiz (!). ınstagrama o hepimizin bildiği maviye yakın bulutlu hava filtresini kullanıp, eski diktörtgen deri bavul-kahve-kitap üçlemesini biraraya getirip çektikleri fotoğrafları yüklüyorlar.
    herkes istedigini yapsin tabi bize ne ama çok sıkıldım çooooook. tüm insanlar birer kere bu kelimeleri kullansınlar da sonra yasaklayalim ve bitsin bu işkence.
    çözüm olarak da şirin, sevimli kelimelerini kullanalım diyorum.
    tanim: gerceklesirse kulak tirmalanmasinin sona erecegi andir.
  • ponçik bir yazar arkadaşımızın , minnak hezeyanıdır. seni şapşik yeterki iste, neden olmasın tatlışım.
  • ben bunların toptan karşılayan kendi üretimim sevgi pötürdeği kalıbını kullandığım için beni etkilemecek yasaktır.

(bkz: #63694079)
  • gönül rahatlığıyla oyumu veriyorum. bi de şu amk minimal kelimesinden kurtulsak iyi olacak.
hesabın var mı? giriş yap