şükela:  tümü | bugün
  • asıl oluşturmak istediğim ''tatvan van gölü okulunda öğrenciler tarafından canlandırılan ünlü tablolar'' olan, ancak uzunluk sebebiyle kelime tasarrufuna gitmek durumunda kaldığım; görsel sanatlar öğretmeni sevda hanım tarafından ortaya çıkarılmış güzel bir çalışma. yavrucaklar gerek kostüm, gerek makyaj ve aksesuarlarla ayaklı tablolar halinde orijinallerinin iliştirildiği resimler eşliğinde geçit töreni yapmışlar. frida kahlo'dan, inci küpeli kız'a, salvador dali'den, van gogh'a kimler yok ki? emeklerinize sağlık

ayrıca (bkz: down sendromlu çocukların canlandırdığı tablolar)
  • çok güzel çalışma.

fikir kimden çıktıysa gerçekten tebrikler. öğrenciler için unutulmaz bir deneyim olmuş. sanatın öğrencilere ulaşması konusunda örnek olmalı pek çok öğretmene de.
  • çocukları küçük yaşlarda sanatla tanıştırmak, onların estetik duygularını geliştirir ve daha sağduyulu bireyler olmalarını sağlar.
    harika olmuş. tebrikler.
    öğretmenlerinin bu işi ne amaçla yaptığı hiç önemli değil. böyle bir öğretmeni eleştirmek için sanatsal gelişmişlik düzeyimizin fransa seviyesinde olması gerekir.
  • sanat bilinci için müthiş çalışma. çocukları da benzer bulmuşlar gerçekten tebrikler.
  • cok cok begendim. hem ogretmeni hem de ogrencileri ayri ayri kutluyorum. iste bunlar okullarda gormek istedigimiz tablolar.
  • hemen atlayıp övmeden tartıp biçme çabası.
  • eğitim sisteminin gitmesi gereken yöne ait uygulama.
  • o kadar tatlı ki içimi ısıttı. gençleri böyle eğlenceli yollarla sanata yönlendirme fikri kimden çıktıysa harika bir iş başarmış. bu çocuklar o resssamlari ömürleri boyunca unutmayacak, ne güzel...
  • twitter'da gördüğüm an tüylerimi ürperten, tatvan'a kadar koşarak gidip o öğretmene "işte öğretmen dediğin senin gibi olur" deme isteği yaratan olay.

ama burada ilgi görmemiş gördüğüm kadarıyla.