• sisteinin dekarboksilasyonu ile oluşur. safra asitlerinin konjugasyonunda kullanılır. santral sinir sisteminde ve retinada bol miktarda bulunur. ayrıca gaba'nın aksine eksibatördür.
  • tek başına kapsül veya sıvı halde neredeyse bulunamayan amino asidimsidir. aradım aradım bulamadım, stoklar tükenmiş.
  • anne sütünde de bulunan metiyonin ve sisteinden mürekkep sülfür türevi bir aminoasittir. nörolojik fonksiyonların düzenlenmesinde ve iyileştirilmesinde rol alır. ayrıca antioksidan'dır.
  • 250 ve 355 ml'lik redbull enerji içeceğinde kaç miligram bulunduğunu bir türlü öğrenemediğim madde.

bilen varsa yeşillendirsin. bir de ben bunu içince normal uyuyorum ya yatıp. rehavete mi kapılıyorum nasıl olsa uyanık tutar diye nedir.

uzun süredir çalışmayan kafayı çalıştırmaya yeter mi taurin? en azından bir ilk startı verse motor kendi yürüyecek sonra ama marş basamıyoruz.

edit: violent uyardı. 250 ml redbull 200 mg taurin içeriyormuş.

redbull'un websitesi
  • anne sütünde bulunan taurin hücre membran bütünlüğünün sağlanmasında, retina harabiyetinin önlenmesinde, büyümenin düzenlenmesinde rol alır.
  • kedilerin kalp sağlığını korumak ve tüy dökmesini azaltmak için her gün takviye olarak verilmesi gereken ek besin.
  • enerji içeceklerinin; uyanık tutması, enerji vermesi, zihni açması gibi etkilerinin taurin sayesinde olduğu düşünülür lakin ki öyle değildir.

taurinin birçok faydası olsa da sayılan etkilerin asıl kaynağı bu içeceklerde bolca bulunan kafeindir.
  • gaba üretiminde etkin, dışardan gıdayla alınan aminoasit benzeri bir bileşik.
  • bioitinden sonra saça iyi gelen maddelerden biri. eğer ki doktorunuza bu bu ilacı reçete olarak yazdırabiliyorsanız bu siteden alabilirsiniz.
  • sülfür eksikliği taurin alımının eksiğine yol açar. o nedenle soğan, sarımsak, lahana, karnabahar, vb. sülfürlü gıdaları tüketmeyi unutmayın.

eksikliği varsa esas kaynağı sakatatlardır. ilaca sarılmak yerine sakatat kültürünüzü geliştirmeyi deneyebilirsiniz.

pankreasta insülin salınımını etkileyen, taşıyıcı sistemin ortadan kaldırıldığı farelerde kronik karaciğer hastalığı geliştiği görülen, prematüre bebekler ve kediler için esansiyel olduğu için anne sütünün ve kedi mamalarının ayrılmaz bir parçası olan aminoasittir.

2000'li yıllarda önemi farkedilen bu aminoasitin maalesef yeteri kadar çalışmaları olmadığından ötürü hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz. önemi anlaşıldıkça sakatata hücumda hızlanacaktır.

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap