şükela:  tümü | bugün
 • çiğdem mahallesi yakınlarında, çırağan et lokantası ve akman condominium arasına yapılan alışveriş merkezi. sanırım iki sene sonra hizmete girmiş olur. balgat ve cevizlidere nedeniyle bir panora gibi olmayacakır.
 • (bkz: avm)
 • ekim'de açılacağı iddia edilen alışveriş merkezi.

  sigorta ve gayrimenkul sektörlerinde yatırımlar gerçekleştiren ensari şirketler grubu ve türkiye'de arsa ortağı olarak ilk yatırımını yapan abd'li taurus ınvestment holdings'in 200 milyon euro tutarındaki proje yatırımını gerçekleştirdiği, kiralama ve yönetimini avm mfı partners'ın üstlendiği bir proje.

  zara, mango, h&m gibi markaların bir arada olduğu nadir avmlerden biri olacakmış. 140 firmaya ev sahipliği yapacak büyüklükte olmasının yanında yaklaşık 3 bin kişiye doğrudan ya da dolaylı istihdam olanağı sağlayacakmış. taurus ankara avm'de şimdiden markaların yüzde 90'ın üzerinde doluluk sağlanmış.

  taurus ankara avm aş genel müdürü ömer tezcan açıklamalarında şunları söylemiş:

  "tüm ayrıntıların titizlikle uygulandığı taurus ankara avm inşaatında "yaşanılabilirlik" kriterini esas aldık. konuklarının açılış ile birlikte ziyarete geldiklerinde 50 bin metrekare kiralanabilir alanda zevkle, yorulmadan, bunalmadan, sürekli sürprizlerle karşılaşacakları bir alışveriş ortamına şahit olacaksınız.

  konuklarımızın zevkle alışveriş yapabilmesi için mimari ve teknoloji en ince detaylarla ele alındı. engelliler bu avm'de kesinlikle engellerle karşılaşmayacak, özgürce her metrekareye ulaşabilecek. bir avm için çok ama çok önemli olan yangın standartlarına yüzde 100 uygun şekilde dizayn edildi. avm'lerde en büyük sorun olan gürültü, uğultu sorunu ses yalıtımımız sayesinde taurus ankara'da olmayacak; yerini tüm mekanlara eşit şekilde dağılan soft bir müziğe bırakacak. yani bize gelecekler yorulmadan, tebessümle evlerine dönecek."

  iyi güzel hoş ama zaten 100.yıl - çetin emeç - balgat arasında ankara'nın en beter ulaşım sorunu varken bir de böyle bir avm'yi trafik nasıl kaldıracak çok merak ediyorum. hali hazırda konya yolu üzerinden karşıya geçmek için sadece eski demir köprü olarak adlandırılan üst geçit ve çırağan sarayının yanında 100 saniye kırmızı 10 saniye yeşil yanan ışıklar var. bu yollarda bottleneck problemine en güzel örnekler. 4-5 şeritten 2-1 şeride düşerek devam eden bu muazzam yolculuk macerası avm açıldıktan sonra ne olacak çok merak ediyorum. açık park alanı olmadığından avm içine girmek için trafiği tıkayıp kavga edeceklere ise şimdiden kafam girsin diyorum.*
 • yakında açılacak olması nedeniyle çiğdem mahallesi sakinlerinin her gün önünden ah vah lar içerisinde geçtiği avm. zaten yoğun saatlerde kilit olan 2 şeritli yolun kenarında dikilmiştir bu avm. bence önündeki yolu komple trafiğe kapatsınlar ekimdeki açılıştan sonra zaten orada araba sürmek imkansız olacak.
 • odtü'yü katlederek yapılması planlanan yoldan nemalanacak avm.

  her şey hazır panpa. rantlar dağıtılmış bile.
 • batıkent'i yenimahalle'ye bağlayan yol (bağdat caddesi) üzerindeki podium ve istanbul yolu üzerindeki vera ile ankaramızda inşa halinde olan diğer bir avm. ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.

  kişisel olarak tüm avmlerin birleştirilerek ankara'nın tamamının avm tarzında yeniden tasarlanması taraftarıyım. böylece ankaralı başına düşen avm sayısı sonsuza eşit olur.
 • dünyanın en kötü tasarımlı logosuna sahip avm'si olabilir. hadi boktan bir isim seçtiniz, bi de aynı derecede kötü bir logo seçmek nedir? sanki yıllardır güneşin altında kalmış reklam afişi izlenimi veriyor. otur, sıfır.
 • beni borç batağına sürükleyecek yeni avm. hemde sevdiğim markaların hepsi bir arada.
  hayat bana zor
 • aklıma ford taunus u getiren avm.