şükela:  tümü | bugün
 • kaş merkezde ticari zekası yüksek birinin yaptığı , bence pek bir numarası olmayan dondurmamsı. dayı dondurmayı yaparken çıkardığı sesleri merak edenler başına toplanıyor, kalabalığı görenler de oraya yöneliyor sonra gelsin paralar. yalnız ben buzlu bademcilerin adama bakışını gördüm, çok barındırmazlar orada.
 • (bkz: jujusta)

  kaş bayisinde yedik, porsiyonu 12 tl. waflle'ın dondurma versiyonu gibi algılanırsa çok da yanlış olmayabilir, içerik oldukça yakın. kesinlikle porsiyonu dolu ve fiyatını hakeden bir tat. dondurmadan daha doğal tadıyor.
 • aslen tayland dondurması olarak bilinen ve yıllardır dünyada var olan ama ne hikmetse ülkemize tava dondurma olarak yeni giriş yapmış ürün. türkler falan icat etmedi yani. yine de 1-2 seneye muhtemelen ülkeye virüs gibi yayılacağını düşünüyorum. (girişimcilere buradan göz kırpıyorum) şimdiye kadar sadece karaköy'de ve kaş'ta gördüm. hatta kaş'ta iki tane var ve akşamları ikisinin de önünde uzun kuyruklar oluyor. bu arada kaş'ta heykelin yanında fiyatı 12 tl olanı gerçek anlamda kötü. sadece donmuş meyve tadı alıyorsunuz. mavi'nin sağında bir stant daha var. fiyatı 10 tl, ustası çok daha profesyonel ve sütü yoğun olduğu için diğerinden çok daha lezzetli. 12 tl'lik olandan yediyseniz kendinizi hiç yememiş sayın ve gidin diğerinden yiyin. nasıl olması gerektiğini görün.
 • kaş da bunu yapan dükkanın yanındaki mantıcı da 20 dk falan oturdum . ilk arkadaşında belirttiği gibi kafa sikmek dışında bir olayı yok. iki tak tuk vurunca 2-3 kişi toplanıyor sürü psikolojisiyle devamı geliyor insanların .

  ayrıca mantıda olmamıştı.
 • phuket'te ortalama 70 baht'a (6,5 tl) yenebilecek, lezzetli ancak bence çok da bir numarası olmayan dondurma.
 • sosyal medyada tava dondurma videoları dolaşınca anında yayılmış olan , bir halta benzemeyen tattır.zaten dondurma sevmem. 3 -5 dk onu bekleyip bide video çekip paylaşmaya değmez...

  (bkz: popüler olandan nefret etmek)
 • takatukalarımızı takatukalatabileceğimiz mekanlarda yapılır.
  yılların eksiği sonunda hayatımıza girmeye başladı.
 • o kadar süslü ingiççe kelimeyi birleştirip, yarı türkçe yarı ingiççe yiyecek türünü anlatmanın ne alemi vardı dimi.
 • dün alaçatı da dolaşırken denk geldim. daha önce kaş ta görmüştüm. ne de olsa o tarafa akarım gitmişken tadarim diyordum. önüme çıkınca merak ettim.

  uzunca da kuyruk olmuş hatta dondurmacıda. neyse waffle yer gibi istediğin malzemeyi seçiyorsun sonra adam başlıyor operasyona.
  -bistüri!

  sıra bana geldi arkamda da yine bir sürü insan. adama dedim ki ne kadar?
  + 20lira

  dedim herhalde altın tozu falan serpiştiriyor. neyse arkama baktım tüm kalabalık yok olmuş. adeta karşı esnaf damına yapar gibi tüm müşteriler gitmiş.

  neyse tadı fena değil malzemeleri sen seciyorsun sonuçta ama iddia ediyorum hiçbir esprisi yok. çünkü 20 liraya o kadar küçük porsiyon dondurma! mazot parama yetmez ulan!

  sonra anladım ki adım başı tava dondurmaci olmuş. siz bildiğiniz dondurmalardan şaşmayın. kefaletiniz benden.