*

şükela:  tümü | bugün
 • merkezi diyarbakır'da bir subesi de ankara k.esat'ta bulunan, super lezzetli tava*, kaburga vs. yapan abimiz. gidilmeden rezervasyon yaptırılması şiddetle tavsiye olunur.
 • yeterince büyük bir mekanda gercekten de leziz cesitleri olan bir lokanta. kaburga sisi tavsiye edilir. ayrani da bol köpüklü olup bakir kaseler icerisinde servis edilip bakir kepcelerle icilmektedir...
 • karate kamil'e ve invisible ninjaya kalitesiz ninja kılıcı satan şahsiyet.
 • bazen önünde ssk kuyruğu gibi kuyruk olan, ankara'da bu aralar meşhur olan tavacı.
 • butun guneydogu'yu gezdim, her yerin en iyi meze sofralarina oturdum lakin acili ezmeyi tavaci recep usta gibi yapan yigit gormedim.
 • kanımca diyarbakır'da "onur kebap salonu"ndan sonra en harika lokantalardan biriydi."kapımın önü her zaman gidebilirim" diyerek çok ihmal ettiğim yerdi.ne zaman ki yıkılacağını duydum yazın ortasında gün aşırı gider oldum.şimdi de gitmediğim zamanlara yanarım(bkz: son pişmanlık neye yarar)(bkz: onur kebab salonu)
 • ankara'da fiyatları diyarbakır'dakinden bir hayli fazla olsa da gidip gidip diyarbakır'ı hatırladığım mekan. sac tavasını yemeyen insanlara acıyorum.
 • süper kaburga dolma ve tava ( aslen bildiğimiz 40 yıllık sac kavurmanın lezzetli bir hali) yapan, ayranı bakır kapta kepçeyle getirip insanı şekle sokmaya çalışan, kapısında kuyruk olunan mekan. yayık ayran ve süper acılı ezme default geldiğinden, ortamda kola içene pek rastlanmamıştır.
 • mesleğe bulaşıkçılıkla başlayıp "ben seninle veysel karani'de haşlama yeme ihtimalini sevdim" dizelerine yansıyan haşlama ile terfi edip tava ile ünlenen lezzet ustası.

  diyarbakırda sur dibinde küçücük bir dükkanla başladığı tavacılığı yöreye gelen ünlü isimlerin ilgisiyle cesaretlenip işi büyüten ve ankara'da da bir şube açan recep usta, müşterileriyle yakından ilgilenmesi ve sempatisiyle de puan toplamaktadır.

  öyle recep usta diyince orta yaşları çoktan geride bırakmış, göbekli yaşlı birini beklemeyin! zira ustalığı erken yakalamış* biri sizi yöresel deyişle başım üstüne abi diyerek karşılayacaktır.

  ankara'daki mekanda sizleri önce ikramlar sunulacaktır. sizler nar ekşili salatasından ezmesine, içli köftesinden çiğköftesine kadar lezzetli ikramlari tadarken bir yandanda siparişiniz için önünüze konan mönüye göz atacaksınız. özenle hazırlanmış mönüden diyarbakır tarihi konusunda da bilgileneceksiniz.

  ta ta ta taaannn.... sıra geldi siparişe....

  karar vermek en az yer bulmakta yaşayacağınız durum kadar zorlayacaktır sizi.

  tava ilk tercih olmasına rağmen diğer seçenekleri de gözardı etmemeniz tavsiyemizdir...

  tercihiniz ne olursa olsun yemek sonunda ikram edilen irmik helvasını sakın es geçmeyin!
 • ilk acildiginda gayet hesapli olan yer simdi gelen talepten olsa gerek fiyatlar konusunda ucusa gecmis. menusu ozellikle ilgi cekmektedir cunku icerisinde fiyatlar yazmamaktadir ve bir kitapciga benzemektedir. ikramlari ile bile doyabilirsiniz.