şükela:  tümü | bugün
  • 7'li, 1 haftalık kullanıma uygun şekilde bir ambalajda bulunan, şu an itibariyle 54 ytl gibi bir fiyatı olan pahalı ilaç
  • anaerob bakteriler karşısındaki etkisiyle akut sinüzit tedavisinde çok işe yarar.
  • azmis sinuzit zamanlarindaki hayat kurtarici antibiyotik.
  • bilemem yan etkisi var mıdır ama şu yaşıma kadar kütür kütür tıkalı sinüsleri derya deniz akıtabilen,
    geçmiş hayatımda çıkarabildiğimden çok daha fazlasını 4 gün içinde çıkartabilen, burnumun iki deliğe sahip olduğunu hatırlatan ilaç.
  • asil tendonunun yirtilmasi oldukca bilinen bir yan etkisidir. sinusleriniz acilirken asil tendonunuzdan olabilirsiniz. solunum yollari infeksiyonlarinin tedavisinde ilk sirada olmasi gereken bir antibiyotik degildir.
  • dokuzuncu nesil sabırtaşı yazar.
  • insanlar için dizayn edildiğine inanamadığım antibiyotik. atlar için üretilip sonrasında insanların kullanımına sunulmuş olabilir. hastalık 1 vuruyorsa bu ilaç 2 vuruyor. bulantı, baş ağrısı, iştahsızlık, mide problemleri yaratıyor, üstüne resmen depresyona sokuyor. gece 4'te uyandırıp panik atak geçirtebiliyor. durduk yerde sarhoş olmuş gibi kafa yapıyor, baş döndürüyor, kafa karışıklığı yaratıyor.

4 paragraf yan etkisi olan ilacı kullanmaktan çekineceksin zaten. doktor tarafından kesin olarak kullanılması tavsiye edilmediği sürece bilinçsiz olarak kullanma kararı almamak gerek.
  • kabin memuru olmamdan mütevellit, zaten kimyasal oksijen ve yüksek basınçtan nerdeyse 7/24 kafam güzel geziyorum; üstüne bir de üst solunum yollarımdan rahatsızlandım ve bu ilacı kullanmaya başladım. hani derler ya, şahtı şahbaz oldu. benimki de o hesap. kafamı 5 dk dik tutamıyorum, dünya dönüyor da dönüyor. yolcuların üstüne kusmamak için kendimi zor tutuyorum sözlük.
  • gözünü sevdiğim bir antibiyotik.

başka antibiyotiklerin 4 günde yapamadığını 1 günde yapar, gönülleri kazanır.

edit: geceyarısı uyandırır, türlü türlü yan etkileri vardır. doktorunuzdan habersiz kullanmayın. farklı antibiyotiklere yönelip, son çare olarak bunu kullanın.
  • üst solunum yolu bakterileriyle birlikte yaşama sevincini de öldürdüğü tecrübeyle sabit antibiyotik.