şükela:  tümü | bugün
  • peak games'in tavla oyunu.

iphone uygulaması şuradan indirilebilir: https://itunes.apple.com/…la-plus!/id647916664?mt=8
  • sürekli vurkaç yapan adamların, dayıların kapı kaydırarak kırınca "karı gibi oynuyorsun." dediği oyun.
  • oyuncuların galibiyet yüzdesini azami % 56'ya sabitleyen oyun. bu sınıra geldiğinizde istediğiniz kadar oynayın kaybediyorsunuz. sonra bir de bakıyorsunuz seri galibiyetler geliyor.

bunun da nedeni parayla çip alımını teşvik etmek.
  • sahtekar zarlarla oynanan oyun. o kadar eminim ki bundan gelecek zarları ezberledim, oyunda kaybettirmek istiyorsa baştan belirliyor ve oyunun gidişatına göre zar geliyor, rakibin 3 zarını kırsam dahi öyle bir zar atıyor ki, her seferinde kendi alanımdaki tek boşluğa çift atmayı başarıyor. rakibin alanına kırık pulumu girmek istediğimde ise öyle imkansız zarlar geliyor ki 3 alan boş olsa dahi sürekli gele atıyorum. sinir sağlığınız için uzak durulası.
  • peak games tarafından size çip satmak amacıyla kurgulanmış oyundur. oyunda kimin kazanacağı baştan belli olduğundan senaryoya uygun zarlar atılır bu yüzden zevkli olmayan bir tavla yazılımıdır.

salakça yazılmış bir yazılımdır oynamayın,oynatmayın.
  • önemli bir ön bilgi: erkeğim.

tavla plus oynarken acayip sosyolojik veriler elde ediyorum. vur-kaç yaptığımda, bir de oyunu epey garantiye alınca bahsi katladığımda, bazı türk oyuncular aşırı tepki gösteriyorlar. seri bir şekilde "orospu çocuğu", "piç", "amına koduğumun çocuğu", "götveren" gibi sevgi sözcükleri geliyor. bir rakibemle aramızda geçen diyalog:

- sen de erkek misin be?!
    - kadınım.
    - kadınlar bile senden daha ahlaklı oynar.

şimdi tabii bu kadın arkadaşa, kısacık bir sürede, öncelikle bunun basit bir oyun olduğunu ve bu kadar büyütmemesi gerektiğini; ikincisi, tavla plus'ın uluslarası bir uygulama olduğunu, bu oyunu şu an mahalleden arkadaşlarıyla oynamadığını, mahalledeki kuralların burada geçerli olmadığını ve bu kuralları benim koymadığımı; üçüncüsü, bir kadın olarak kendi cinsiyet kimliğini aşağılamaması gerektiğini nasıl anlatayım?

bir de, gıcık olunan rakipten bir intikam alma yöntemi var: bekletmek. yine bir keresinde vur-kaç yapmıştım galiba. şanlı bir türk erkeğiyle aramda geçen diyalog:

- orospu gibi oynarsan böyle bekletirim işte.
    - bekleriz kocacım nolucak :)

ben böyle deyince bekletmekten vaz geçti, oyunu hemen bitirip kaçtı :)))
  • ilk oyun perişan ettim arkadaşı. 2.ye başladık.. gidişat yine aynı olunca tripler başladı

-işte böyle beklersin
    +sıkıntı yok
    -yıllardır tavla oynarım ilk kez böyle oluyor
    +acemi şansı sanırım benimki
    -zarlarda da var bi gariplik
    +evet ya, neye ihtiyacım varsa o geliyor
    -daha da bekleyeceksin haberin olsun
    +itaatkar biriyimdir, zevk verir
    -hö!!
    +ceza almak diyorum beni tahrik eder, devam

baya bir sessizlik sonrası

-kimsin ya sen, garip garip cevaplar falan. kesin bir bug falan buldun, her defasında tüm kapıları kapatamaz kimse
    +bence de
    -hak vermesene kaltak!!

edit: tanım yapmayı unuttuk diye (kesin ondandır, yoksa mis gibi entry yeminle) eksi manyaa yaptınız olm. yenilgiyi hazmedemeyen dangozların bol bulunduğu oyun.
  • ne zaman kiriginiz varsa ozaman 6-6 attiginiz salakca oyun.
  • sik gibi oyun. kazanma ve kaybetme dönemleriniz var. eğer o oyunu kaybetmeniz gerekiyorsa rakibinizin ihtiyaç duyduğu zarlar hiç sekmez gelir. galibiyet ortalaması %30’larda olan ve acemi gibi oynayan birine bile yenilirsiniz. telefonu duvara fırlatmamak için siliyorum amk oyununu.
  • kazanmak için tavla bilmenize gerek olmayan uygulama. sağlığınız yerindeyse hiç bulaşmayın derim.