şükela:  tümü | bugün
266 entry daha
  • açık alanda asla bakılmaması gereken canlı. yardım isteyen entry'ye hitaben.
    köpeklerin kolayca girebildiği bir alanda tavşan gibi narin bir hayvan beslenir mi? çok üzgünüm şu anda. sözlük'ten yardım bulmaması da gayet normal, zira sözlük dahil olmak üzere hemen hemen tüm sosyal ağ insanları kedi köpek hayranı. diğer hayvanlar hakkında bilgi ve ilgi sahibi değiller. maalesef.
    tavşan sütüne en yakın süt keçi sütü. keçi sütü bularak günde birkaç kez yavru kedi biberonuyla beslesin yavruları.
    yavruları artık mutlaka evin içine alsın.
    popolarını da çiş ve kaka yaptırmak için ıslak pamukla silsin. bu noktada bakımları yavru kedi bakımıyla aynı. tek fark asla ve kata inek sütü vermesin. hemen ölür yavrular. zira tavşanlar otçul canlılar ve süt dahil her türlü hayvansal gıda bağırsak florasını bozarak ölüme sebebiyet verir.
    yavrulardan asla vazgeçmesin. mutlaka beslemeye devam etsin.
    yavru kedi biberonu bulamıyorsa, 1 ml.lık şırıngalardan bulup bu şırıngalara keçi sütünüçekerek ağızlarının kenarından, yavaş yavaş asla hızlı değil, yavrulara keçi sütünü içirsin.
    moralim bozuldu, mahvoldum yahu. :/ takibimde olan bir başlık, bu yüzden sözlüğe girer girmez olay butonu yandı.
    inş. kurtulur yavrular. anneye ayrı, yavrulara ayrı mahvoldum.
    bu arada yavruların bakımıyla ilgili bilgi edinmek isterse msj atabilir şahsıma. normalde msj bölümüm kapalı ama kendisini badi'lere ekledim msj atabilsin diye. bilgisi olsun.
1 entry daha