• cevre ve peyzaj duzenlemesi yapılmış, bakimli evleri ile dikkat ceken belde.. hatta bagli bulundugu ilce cihanbeyli'den bile modern gozukuyor.
  • bir evdeki derin dondurucuda 4 çocuğun cesedi bulunmuş konya'ya bağlı yerleşim birimi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25127527/
  • samsun - ankara - anamur seyahatlerim olur arada bir. bu seyahat esnasında her geçişimizde içimi ürperten yerleşim birimi. hayalet şehir ya da kasaba dedikleri böyle bir yer olsa gerek diye düşünürüm. şöyle anlatayım. ilk defa samsun - ankara - anamur yolculuğundaydım. bilen bilir; konya ovası boyunca yol dümdüzdür. ne viraj ne yokuş. şöföre de yolcuya da eziyet bir yol. dikkat dağılması an meselesi çünkü. hiçbir aksiyon yok. iyice sıkılmaya başlamışım. ve o buhranlı ortamda kasaba diyebileceğimiz büyüklükte bir yerleşim birimininden geçiyor otobüs. her taraf villa tipi, bakımlı, tek katlı müstakil evlerle dolu. evler gayet bakımlı. pencereler panjurlu, balkonlar ferforje demirli, evlerin bahçeleri bakımlı düzenli felan. ilk başta "vayy bee, ne güzel yapmışlar adamlar memleketi" dedim. ama sonra "dur lan, bişeyler eksik" diye bir ışık yandı çizgi filmlerdeki gibi kafamın üstünde. etrafta hiç insan yok. ne çocuk, ne yaşlı, ne genç, ne bir hayvan, ne bir bakkal market, ne bir işyeri. bütün evlerin kapıları pencereleri kapalı. ürperdim bir an. ilk seferinde tesadüf herhalde diye düşündüm, ama daha sonra defalarca geçtim aynı yerden. her seferinde aynı. yalan olmasın, sadece bir seferinde iki kişi görmüştüm yol kenarında. hatta eşimle ilk gidişimizde de oraya yaklaştığımızda uyardım kendisini. bak dedim az sonra tavşançalı diye bir yerden geçicez dedim. dikkatle bak etrafa dedim. onun da dikkatinden kaçmamıştı. kullandığı cümle aynen şudyu: " bu ne lan, hayalet şehirmi burası"...
  • tavsancali halki yilin 11 ayi isvec, norvec ve danimarka agirlikli olmak uzere yurtdisinda calisir ve 1 ay izinlerinde ulkeye donus yaparlar... eger hayalet olmadigi anlari gormek isterseniz temmuz ve agustos ayinda ugrayin. unutmadan cok zengin bir kasabadir :)
  • evet tam anlamıyla bir hayalet kasabadır. zira avrupa'ya işçi göçü başladıktan sonra tavşançalı özellikle iskandinav ülkelerine ciddi bir göç vermiştir. göç dediysem kasabanın topyekun taşınması anlayın siz. gidenlerden bir kısmı yaz aylarında geldiklerinde kalacakları kare biçimli, beyaz boyalı, sundurmalı, panjurlu bahçe içre evler yaptırmıştır. sonra bu evler tekmil kasabayı sarmış, havuzsuz, denizsiz büyük bir tatil sitesi kıvamına gelmiştir. yaz aylarında bir kıpırdanma olsa da, genelde ıssızdır, sessizdir.
  • kasım 2015'te adı ömeranlı olarak değiştirilen yerleşim yeri. belde iken 2014 yerel seçimlerinden sonra mahalle olmuştur.
  • çok dikkatimi çekti etrafta panjuru açık ev arıyor gözlerim evleri villa tarzında büyük bahçelerin içinde palanlama çok güzel ama etrafta kimsenin olmayışı insanı ürpertiyor.
  • kulu'ya bağlı yerleşim yeri.

fahrettin koca buralıdır.
hesabın var mı? giriş yap